A jaki ty masz plan na emeryturę?

Zastanawialiście się kiedyś, co będziecie robić na emeryturze? Pewnie nie, a jeśli już, to na pewno nie myśleliście o tym, że w wieku 70 lat będziecie dzielić się swoim doświadczeniem z dużo młodszymi osobami. Emeryturę większość z nas przeznaczyłaby na odpoczynek. Ale co robić, jeśli taki odpoczynek zaczyna nas nudzić? 

Tytuł: Praktykant
Reżyseria: Nancy Meyers

 

Ben ma już dość ciszy w swoim domu i wyszukiwania sobie zajęć do wypełnienia nimi dnia. Dlatego kiedy zauważa ogłoszenie o programie dla starszych stażystów w redakcji strony internetowej o modzie, od razu postanawia wziąć udział. I tak zostaje stażystą, ma nawet zaszczyt pracować dla samej założycielki firmy – Jules. Początkowo żadne z nich nie wie, jak zachować się w nowej sytuacji, jednak z czasem Ben zauważa, że jego młoda szefowa potrzebuje więcej wsparcia, niż wszystkim się wydaje…

Praktykant to dobra komedia na leniwe wieczory opowiadająca historię młodej kobiety, która właśnie rozpoczęła swoją karierę, oraz starszego pana, który nawet na emeryturze pragnie dzielić się z innymi swoim doświadczeniem. Razem tworzą idealną parę, chociaż początkowo dość opornie im to idzie. Ben, zauważywszy, że jego szefowa ma sporo obowiązków i musi się też zajmować swoją rodziną, postanawia jej pomóc. Jules na początku nie jest zadowolona z faktu, że obcy człowiek poznaje ją od podszewki, ale z czasem dostrzega, że może znaleźć w Benie prawdziwe wsparcie.

Praktykant, mimo że jest typową komedią, ukazuje prawdziwe wartości, jakimi są przyjaźń i doświadczenie. Możemy zobaczyć, jak duże korzyści przynoszą rady starszych i ile mogą dać oparcia. Do tego wszystkiego wspaniała grafika, wszyscy ubrani w piękne, choć minimalistyczne stroje, garnitury. W końcu to świat mody. Oczywiście powinniśmy przyjąć film jako typową komedię, bez zbyt dużych oczekiwań co do morału historii, bo przecież coś takiego nie zdarza się codziennie. Jednak nie poddawajmy się, bo okazja może nam przejść koło nosa!

Film ten polecam każdemu, kto chciałby zrelaksować się po ciężkim dniu lub po prostu obejrzeć coś motywującego i z humorem. Przy Praktykancie możemy nieźle się ubawić, ale także spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy. Historia doskonale pasuje na miłe wspólne wieczory z całą rodziną.

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia