Coś więcej niż czytanie

Czytanie książek ma wiele stron. Możemy je wypożyczyć w bibliotece, kupić w księgarni, sprzedać, wymienić się lub podarować komuś w prezencie.

 
Jedną z ciekawych form promowania literatury wszelkiego rodzaju są strony internetowe bądź forum książek. To właśnie dzięki forum oraz stronom internetowym możemy poznać nowości wydawnicze z długimi opisami, a czasem nawet z recenzjami danego tytułu książki. Strony internetowe nie szczędzą sobie szczegółów i cały czas chcą udowodnić, że warto założyć konto na ich platformie. Dostajemy do dyspozycji ocenianie książek, komentowanie czy recenzowanie. Po przeczytaniu określonej liczby książek rozszerzają się horyzonty naszych profili i mamy możliwość sprawdzić, jakie książki dana strona internetowa nam oferuje.
 
Po wielu wpisach na forum możemy zaskarbić sobie nowych znajomych i wymieniać się z nimi wrażeniami, ulubionymi dziełami albo możemy proponować sobie nawzajem nasze ulubione pozycje książkowe.
 
Dobrą sprawą są rozmowy z autorami książek. Dzięki temu poznajemy ich, dowiadujemy się, co skłoniło pisarza do ukształtowania wizerunku świata przez niego ukazanego, o planach wydawniczych czy o życiu prywatnym.
 
Największą zaletą jest możliwość udziału w różnych konkursach, gdzie do wygrania są przeważnie nowości wydawnicze. Zasady najczęściej polegają na inwencji twórczej – wymagają, aby to właśnie swoimi słowami odpowiedzieć na zadane pytanie konkursowe.
 
Takie stworzenia, jak forum czy strony internetowe związane z książkami, owocują w „życiu książkowym” dla osób, których czytanie jest pasją, a także dają nadzieję na wzrost czytelnictwa w Polsce, które ciągle jest zbyt niskie – w 2015 roku wynosiło tylko 56%.
 
 

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia