Tropem Alex Kavy

Im mniej ludzie o tobie wiedzą, tym mniejsze ryzyko, że cię zranią. To jeden ze sposobów na uniknięcie strat i zniszczeń.

Alex Kava, Zabójczy wirus

Alex urodziła się i wychowała w Silver Creek – malowniczo położonej wsi w stanie Nebraska. Od dziecka marzyła o karierze pisarskiej, jednak trudno jej było uzyskać wsparcie u kogokolwiek (rodzice nie tylko nie aprobowali aspiracji córki, ale samo czytanie uważali za absurd).

W roku 1982 ukończyła College of Saint Mary w Omaha, po czym rozpoczęła życie na własną rękę: założyła firmę specjalizującą się w projektowaniu graficznym dla sektora reklamowego.

W latach 1992-1996 powróciła na swoją macierzystą uczelnię i zaczęła pracę jako dyrektor do spraw public relations. Cztery lata później zrezygnowała z tego zajęcia i na poważnie zajęła się twórczością pisarską.

Tytuły powieści Alex Kavy doskonale wprowadzają czytelników w świat mrocznych zbrodni – tajemniczych, a jednocześnie dokonanych z niesłychanym okrucieństwem. Pisarka nie ukrywa, że najbardziej pasjonuje ją proces rozgrywający się w ludzkiej psychice, który w efekcie powoduje, że człowiek przekracza granicę zła.

Autorka, tworząc fabułę swoich powieści, często inspiruje się realnymi zdarzeniami, a także postaciami prawdziwych morderców, dzięki czemu stają się one jeszcze bardziej porywające.

W Polsce książki Alex wydawane są przez wydawnictwo Harper Collins, a najsłynniejszy cykl, którego bohaterką jest młodziutka agentka FBI, Maggie O’Dell – specjalistka od tworzenia profili psychologicznych seryjnych morderców – od lat bije rekordy popularności wśród odbiorców.

Alex Kava jest członkinią stowarzyszenia zrzeszającego autorów thrillerów: Mistery Writers of America oraz podobnej, ale założonej wyłącznie dla kobiet, organizacji Sister in Crime. Mieszka w Omaha z dwoma psami – Miss Molly i Scoutem.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia