Bezwzględna gra o władzę

Francis Underwood to doświadczony polityk z wieloletnim stażem. Zbliża się czas obsadzania stanowisk, a on jest jednym z głównych kandydatów na urząd sekretarza stanu. Wszyscy są niemal pewni, że to on zasiądzie na tym stanowisku, dlatego kiedy prezydent nie wybiera go, cały rząd jest zaskoczony, a Francis wręcz wzburzony. Polityk poprzysięga zemstę głowie państwa. Od teraz nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć zamierzony cel.
 
Tytuł: House of Cards
Twórca: Beau Willimon
Lata: od 2013 roku

House of Cards to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Możemy go śmiało postawić obok takich sław jak Gra o Tron czy Breaking Bad. Miliony ludzi śledzi z zapałem historię Francisa Underwooda, a każdy kolejny sezon zbiera coraz większą rzeszę fanów. I trudno się temu dziwić. House of Cards to po prostu genialny serial!

Dzieło Beau Willimona to przede wszystkim świetnie zagrany serial. Zresztą, nie ma się co dziwić, skoro w obsadzie znajdziemy takie gwiazdy, jak zdobywca dwóch Oscarów Kevin Spacey czy nagrodzona Złotym Globem Robin Wright. Francis Underwood nie cofnie się przed niczym, włącznie z mobbingiem, manipulacją i oszustwami, by osiągnąć zamierzony cel, a Spacey perfekcyjnie wcielił się w jego rolę. Jako pozbawiony skrupułów i bezwzględny polityk amerykański aktor prezentuje się niezwykle autentycznie. Stworzył niezapomnianą i jedną z najbardziej charakterystycznych kreacji kina, a już na pewno jedną z najlepszych ról w swojej karierze.

Cała obsada House of Cards gra mistrzowsko i nie ma tu ani jednego słabego ogniwa. Myślę, że to głównie dzięki temu serial jest tak genialny i wyjątkowy oraz zbiera same dobre recenzje. W każdym sezonie inni bohaterowie odgrywają większą lub mniejszą rolę, dzięki czemu nie ma tu mowy o jakiejkolwiek monotonii. Tylko dwie postacie pozostają niezmienne – Francis i Claire, ale w ich wypadku niemożliwym jest znudzenie. Są zbyt ekscentryczni, pewni siebie, nieustępliwi i bezkompromisowi. Tworzą idealną parę, której – mimo swojego paskudnego charakteru – kibicujemy z całego serca.

Kiedy dwa lata temu rozpoczynałem pierwszy sezon, nie spodziewałem się, że tak mocno wkręcę się w ten serial. Tak mnie pochłonął, że pierwsze dwadzieścia epizodów obejrzałem w kilka dni. Z zapartym tchem śledziłem każdy kolejny odcinek, które mimo swojej sporej długości nie zanudziły mnie ani razu. Losy małżeństwa Underwoodów są tak uzależniające, że nie sposób powstrzymać się od oglądania.

House of Cards to serial pełen polityki, władzy, manipulacji, tajemnic, intryg, korupcji i układów. Ta amerykańska superprodukcja to dzieło unikatowe. To mądre, realistyczne i niezwykle wciągające kino, które pokochały miliony. Tu wszystko jest na najwyższym poziomie: reżyseria, zdjęcia, scenariusz, a przede wszystkim gra aktorska. Każdy sezon jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Jeśli raz zaczniesz House of Cards, to nie będziesz już w stanie przestać. Gorąco polecam!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia