Pośród cytatów: śmierć

Zabił się, bo kochał życie. 

Złodziejka książek – Markus Zusak 

 
Jest wiele gorszych rzeczy niż śmierć. Nie być kochanym albo nie być zdolnym, by pokochać kogokolwiek: to jest gorsze.
Mechaniczna księżniczka – Cassandra Clare
 
 
Bo żyć możesz tylko tym, za co zgodzisz się umrzeć.
Mały Książę – Antoine de Saint-Exupéry
 
 
Ludzie, których kochamy, powinni umierać razem ze swoimi rzeczami.

Miłość w czasach zarazy – Gabriel García Márquez

Z nieznanych mi powodów umierający zawsze zadają pytania, na które znają odpowiedź. Może dlatego, że przed śmiercią muszą się upewnić, że jednak mieli rację.
Złodziejka książek – Markus Zusak 
 
 
Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci – zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.
Opowieść dla przyjaciela – Halina Poświatowska
 
 
Mówią, że kiedy umierasz, całe życie przebiega ci przed oczami. Nikt nie mówi jednak o tym, że kiedy patrzysz, jak umiera osoba, którą kiedyś kochałeś, doświadczenie to jest podwójnie bolesne, ponieważ przeżywasz na nowo dwa życia, które niegdyś podążały tą samą drogą. 
Black Ice – Becca Fitzpatrick 
 
 
Każdy powinien umierać w czyiś ramionach. 
Miasto niebiańskiego ognia – Cassandra Clare 
 
 
Jak nieszczęśliwym trzeba się czuć, by życie wydawało się gorsze od śmierci? 
Joy Division i Ian Curtis. Przejmujący z oddali – Deborah Curtis 
 
 
Nie musimy nic robić, żeby umrzeć. Możemy przez całe życie ukrywać się w komórce pod schodami, a śmierć i tak nas znajdzie. Zjawi się ubrana w pelerynę niewidkę, machnie czarodziejską różdżką i strzepnie nas z tego świata, kiedy będziemy się tego najmniej spodziewali. Wymaże wszystkie ślady naszego istnienia na ziemi i wszystko to zrobi za darmo. Nie poprosi o nic w zamian. Ukłoni się na naszym pogrzebie, przyjmie wyrazy uznania za dobrze wykonaną robotę i zniknie. 
Sekret Julii – Tahereh Mafi 
 
 
W śmierci nie ma miejsca na sprawiedliwość. 
Syn Neptuna – Rick Riordan 
 
 
Śmierć nadaje piękno życiu. Tylko sztuczne kwiaty nie umierają. 
Nutria i Nerwus – Małgorzata Musierowicz 
 
 
– Wiara – powiedział Jem. – Wiara w to, że jesteś lepszy niż ci się wydawało. Przebaczenie, byś nie musiał wiecznie siebie karać. Zawsze cię kochałem, Will, nieważne co zrobiłeś. I teraz potrzebuję, byś zrobił dla mnie to, czego sam nie mogę zrobić dla siebie. Abyś był moimi oczami, gdy ich nie mam. Abyś był moimi rękoma, gdy nie mogę użyć własnych. Abyś był moim sercem, kiedy moje przestanie bić.
– Nie – powiedział Will gwałtownie. – Nie, nie, nie. Nie będę żadną z tych rzeczy. Twoje oczy będą widzieć, twoje ręce będą czuć, twoje serce będzie bić.
Mechaniczna księżniczka – Cassandra Clare
 
 
Pośród śmierci nadal żyjemy.
Jutro – John Marsden
 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia