Trochę inna książka

Każdy z nas lubi przyznawać się przed samym sobą do swoich słodkich grzeszków; każdy z nas potrzebuje wiernego przyjaciela, który wysłucha, wesprze dobrym słowem, będzie na dobre i na złe. Jeśli nie mamy pewności, że nasze tajemnice nie wyjdą na jaw, możemy powierzyć je… papierowi. Wystarczy długopis i Trochę inny dziennik – książka, która stanie się waszą tajną najlepszą przyjaciółką.

Tytuł: Trochę inny dziennik. 52 listy na każdy tydzień roku
Autor: Moorea Seal
Wydawnictwo: Pascal

Każdy kiedyś sporządził jakąś listę: prezentów, zalet, postanowień na nowy rok, książek bądź filmów. Każda z nich niosła za sobą nadzieję, porządkowała sprawy, inspirowała i dokumentowała. Te wszystkie „funkcje” można znaleźć właśnie w Trochę innym dzienniku. Każda z 52 list jest o czymś innym, ale po wypełnieniu w całości ten zeszyt staje się obrazem życia kogoś, kto ją napisał.

Jaka jest wasza ulubiona pora roku? Jeśli wiosna, zacznijcie od…, jeśli zima, od…, jeśli jesień, od…, a jeśli zima – od… To najlepszy sposób, żeby dzięki tej niezwykłej książce wasz rok stał się fascynującą przygodą i nietypową podróżą w głąb siebie. 

Z pewnością wiecie, jakie cechy cenicie w ludziach, jakie piosenki was uspokajają i jakie są wasze małe dziwactwa, o których nikomu nie mówicie, które są waszym sekretem. Teraz nie musicie się niczego wstydzić, Trochę inny dziennik nie ocenia, nie strofuje i nie odrzuca, on doradza, wspiera i uśmiecha się do was pięknymi ilustracjami. Z nim poczujecie się jak turyści spisujący swoje wrażenia i przeżycia, żeby po pewnym czasie móc do nich wrócić i albo dopisać kolejne, albo powspominać i uronić łezkę wzruszenia.

Trochę innym dzienniku wystarczy miejsca nawet na najbardziej obszerne listy. Wielu z was z pewnością nie ograniczy się do jednego puntu, ale sukcesywnie będzie uzupełniało je o nowe doświadczenia i sytuacje, którymi niekoniecznie chce się dzielić z kimś. To doskonała książka dla tych, którzy czują, że jedynym wiernym przyjacielem jest… pamiętnik. I choć w niej powinniśmy tworzyć listy na każdy tydzień roku, nie zaszkodzi, jeśli zmienimy koncepcję i rozszerzymy o krótkie zdania i złote myśli towarzyszące nam w ciągu roku. 

Tak naprawdę możecie ją uznać za własny, jedyny w swoim rodzaju zeszyt, w którym zamieścicie to, co chcecie. Nie ma jednego uniwersalnego schematu uzupełniania go. Zaczynacie od listy, która najbardziej wam się podoba, albo którą w danej chwili uważacie za najlepszą. Piszcie, co wam w duszy gra. I choć może nie do końca będzie to zgodne z tytułami list, kto zabroni wam zrobić z Trochę innego dziennika – WASZ Trochę inny dziennik? Pamiętajcie, że forma tej książki jest pomysłem autorki, ale wy możecie dostosować ją do własnych potrzeb i przymknąć oko na drobne niezgodności. 

Stwórzcie tę książkę na swój sposób. Dajcie sami sobie pole do popisu i rządźcie nią, a ona wami. Bądźcie dobranym duetem przez cały rok i cieszcie się z małych rzeczy, bo to one sprawią, że dostrzeżecie piękno świata – nawet jeśli los chce wam zrobić na złość! 

Dzięki tej „książce” będziecie mogli także przyjrzeć się swojemu życiu nieco z góry, zdystansować się od niektórych wydarzeń i pokochać całą resztę! Być może nauczycie się doceniać innych ludzi lub to, co macie, i patrzeć trochę z innej perspektywy. Zachęcam do tego.

Trochę innym dziennikiem każdy tydzień okaże się niesamowity i słoneczny, nawet wbrew porze roku! Czy to wiosna, czy to lato, czy to jesień, czy to zima – gdy nie ma Dziennika, i szczęścia nie ma (podobno rymowanki lepiej się zapamiętuje!). Bądźcie szczęśliwi 🙂

Pascal-1

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia