Tropem Petera V. Bretta

W życiu każdego z nas bywają takie chwile, gdy niezwykle intensywnie czujemy, że żyjemy. Do tego stopnia, że kiedy wreszcie mijają, przepełnia nas poczucie marności. Wówczas każdy z nas gotów jest zrobić wszystko, by znów pochwycić życie w swoje ręce.

Peter V. Brett, Malowany człowiek księga I

 

Peter urodził się 8 lutego 1973 roku w New Rochelle w stanie Nowy Jork. Studiował historię sztuki oraz literaturę angielską na uniwersytecie w Buffalo. Od najmłodszych lat był wielkim fanem gier komputerowych oraz literatury z kręgu fantasy.

Autor zawsze podkreśla, że pierwszą znaczącą lekturą w jego życiu (niemającą obrazków i niewchodzącą do kanonu lektur szkolnych) był Hobbit, a komiksy o przygodach X-manów – odziedziczone po starszym bracie – ukształtowały jego dorosłe życie.

Po ukończeniu studiów w 1995 roku prowadził sklep z komiksami, a następnie przez ponad 10 lat pracował wydawnictwie medycznym, gdzie – jak sam twierdzi – stracił najlepsze lata swojego życia.

W końcu postanowił w sposób jak najbardziej profesjonalny zająć się pisaniem.

Nie bez powodu Bretta ogłoszono następcą Roberta Jordana i Georga R.R. Martina. Wykreowany przez niego świat: pełny wyrzeczeń, mroku i strachu, brak zbędnych opisów oraz prosty język sprawiają, że czytelnik daje się porwać w kolejną pasjonującą podróż.

Cykl demoniczny wydano i przetłumaczono w Niemczech, Grecji, Japonii, Rosji, Czechach, we Francji, w Hiszpanii, Danii, Portugalii, Indonezji, Tajwanie, Holandii, Korei Południowej, Chinach, Turcji, Włoszech, Bułgarii, na Węgrzech, w Rumunii, Serbii i Estonii.

Obecnie Brett mieszka w Brooklynie z żoną i córką Cassandrą.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Dołącz do 11 pozostałych subskrybentów

Jesteśmy na:

ekulturalni.pl
lubimyczytac.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia