Wspomnienia, marzenia…

Wspomnienia… Każdy z nas je ma. Jedne są miłe, inne niezbyt przyjemne. Do tych pierwszych chętnie wracamy, pozostałe budzą w nas uczucie niepokoju i sprawiają, że czujemy się niedobrze – omijamy je zatem szerokim łukiem.

Powstanie naszej redakcji – kochanej Essentii – zdecydowanie należy do pierwszej kategorii. Co roku już we wrześniu tworzymy wydarzenia zapowiadające świętowanie, zbieramy nagrody, organizujemy konkursy… To wszystko dlatego, że uwielbiamy was, czytelników, i chcemy, abyście czuli się w naszej Rodzinie jak najlepiej.

O tym, jak Essentia powstała, opowiedziałam już rok temu. Dziś bynajmniej nie zamierzam się powtarzać. Chciałabym opowiedzieć o czymś innym – o marzeniach.

Przez długi czas każdy w Essentii wymieniał jedno podstawowe marzenie: stanie się portalem. Teraz, gdy mamy to już za sobą, nie myślimy właściwie o niczym innym, jak tylko o… stworzeniu miejsca dla wszystkich czytelników, czyli oficjalnego forum Essentii.

Nie mamy wielu marzeń. Większość z nich spełniła się, zanim wypowiedzieliśmy słowo „marzenie”. Dziś jesteśmy jednym z najbardziej rozpoznawalnych blogów-portali w blogosferze. Znają nas wydawcy, znają nas inni blogerzy, znają nas czytelnicy. Wciąż odnajdują nas nowi – za co jesteśmy niezwykle wdzięczni i dziękujemy.

No dobrze – ale zaczęłam pisać o wspomnieniach i przeszłam do marzeń. Można by stwierdzić, że jestem rozkojarzona i to, o czym piszę, jest nie na temat. Nic bardziej mylnego! Chciałabym wymienić ważne dla nas daty, które zaprowadziły nas aż do tego dnia – 31 października 2016 roku. Trzy lata wrażeń, sprzeczek, przygód, obowiązków i niesamowitej przyjemności z tworzenia „wspólnego dobra” (bo Essentia niewątpliwie dla wszystkich naszych redaktorów jest ważna, jest owym wspólnym dobrem, o które trzeba dbać, aby się rozwijało i trwało).

Zaczynajmy…

31 października 2013 – powstanie fanpage’a Redakcji Essentia.
marzec 2014 – powstanie pierwszej wersji blogu.
28 marca 2014 – nawiązanie pierwszej współpracy recenzenckiej.
24 października 2014 – premiera Historii pewnego narzeczeństwa Danki Braun, powieści wydanej przez wydawnictwo Prozami – naszej pierwszej patronackiej perełki.
31 października 2014 – pierwsza rocznica Essentii.
31 października 2015 – druga rocznica Essentii.
2 listopada 2015 – Zaduszki w Essentii.
16 listopada 2015 – pierwsza akcja promocyjna zorganizowana przez Essentię.
31 grudnia 2015 – pierwsza noc czytania zorganizowana przez Essentię we współpracy z blogerką z Książkowego „kocha, nie kocha”.
21 marca 2016 – patronacka Wielkanoc z Essentią.
6 maja 2016 – powstanie portalu redakcja-essentia.pl

Z pewnością było tych dat o wiele więcej: mniej ważnych, ważnych albo ważniejszych. Wymienione jednak są naszym zdaniem najważniejsze. To one wyznaczyły drogę naszej redakcji, to one są tak uchwytne jak pory roku i dzięki nim widzimy, jakie wspaniałe były te trzy lata – pełne wrażeń, ale niewolne od trudnych momentów.

Dziękujemy wam, kochani, że jesteście z nami, czytacie nasze teksty, dzielicie się z nami swoimi spostrzeżeniami i jednocześnie pomagacie nam być lepszymi nie tylko redaktorami-recenzentami, ale przede wszystkim – ludźmi.

To i nasze, i wasze święto. Bawmy się zatem!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia