Zanim się pojawiłeś

Zanim się pojawiłeś to nie pierwsza książka Jojo Moyes, z którą miałam przyjemność zarywać noc 🙂 Po jej przeczytaniu dobre wrażenie, jakie miałam o autorce, zostało potwierdzone po raz kolejny. Zanim się pojawiłeś to bestsellerowa powieść opowiadająca o sile miłości dwojga ludzi wyrzuconych na margines życia.

 
 
TytułZanim się pojawiłeś
Cykl: Zanim się pojawiłeś (tom 1)
Autor: Jojo Moyes
Wydawnictwo: Świat Książki
 

 
Lou Clark, a w zasadzie Louisie Clark, nie jest w życiu łatwo. Po sześciu latach traci pracę, jej rodzina zmaga się z problemami finansowymi, a dziadek ciężko choruje. Szukając nowej pracy, natrafia na młodego, sparaliżowanego człowieka Willa Traynora. Will to biznesmen, któremu wypadek motocyklowy odebrał chęć do życia, dziewczyna, z którą był przed wypadkiem, oznajmia mu, że bierze ślub z jego najlepszym przyjacielem, a rodzice na siłę próbują go rozweselać. Kiedy poznaje Lou jego nastawienie do świata zmienia się. Zakochuje się w niej, tak samo jak ona w nim. I razem chcą stawić czoło problemom, jakie im się przytrafiły. Czy jednak im się to uda? Tego nie mogę wam zdradzić!

Przez dłuższą część książki historia przedstawiona jest oczami głównej bohaterki, dlatego też tutaj narratorem została ona sama. Lou pokazuje nam świat dwojga młodych ludzi z zupełnie innej perspektywy. Opowiada nam, jak nasz los może być przewrotny i jak bardzo „poukładane” życie może obrócić się o 180 stopni. Wybory, jakie stawia się przed nami, są trudne, kontrowersyjne, a na niektóre czasem nie mamy wpływu.

 
Zabierając się do lektury Zanim się pojawiłeś, trzeba mieć przy sobie dobre wino, ciepły koc i tonę chusteczek! Ponieważ czytanie jej powoduje ogromne emocje i bardzo dużo rzeczy może was zaskoczyć.
 
To książka napisana ciepłym językiem, wzbudzająca w ludziach nadzieję i wiarę. I tak jak napisano na okładce, warto polecić ją przyjaciółce. Ja rekomenduję nie tylko przyjaciółce, ale także wszystkim szukającym miłości i nadziei.
 
Świat Książki i seria Leniwych Niedziel poleca nam także inne książki tej autorki, np. Ostatni list od kochanka – czytaliście?
 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia