#KONKURS 16

Szekspir to ten twórca, który niezmiennie, bez względu na epokę, fascynuje i sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać otaczającą nas rzeczywistość. Autorzy, którzy w ramach Projektu Szekspir podjęli się napisania powieści inspirowanych jego dramatami, wiedzieli i wiedzą nadal, że to on zajrzał w głąb ludzkiej duszy, i w swoich utworach stali się jego następcami. Jak im się to udało? Zobaczcie sami!

 

a3e1a14c0ed62f46bb66e20da761985bce7cada6

Warunki konkursu

  1. Należy być fanem naszego profilu
  2. Odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

    Wyobraźcie sobie, że spotykacie… Szekspira. Co chcielibyście mu powiedzieć?

  3. Macie czas do 10 listopada!

 

Leave a commentKINGA18

5 lat ago

Postarałam się wczuć w sytuację i zadać chociaż kilka pytań ,by nie zanudzić Szekspira ,swoją niezaradnością 🙂
Panie ,czy miłość zawsze musi być męką i ludzką udręką?
Czy miłość,to marzenie i serca zniewolenie ?
Czym więc jest miłość, dla ludzkości ?
Czy miłość ,to tylko marzenie i serca zniewolenie?…

Monika Stanisławska

5 lat ago

Panie Szekspirze czy pisząc Romea i Julię spodziewał się Pan,że książka odniesie taki sukces?
Dlaczego zrobił Pan z Romea i Julii bohaterów tragicznych i dlaczego ich miłość nie okazała się wystarczającą do pokonania przeciwności losu?

Maria

5 lat ago

Długo zastanawiałam się nad tym o co mogłabym zapytać Szekspira i …nie doszłam do niczego poza tym,że raczej nie chciałabym go spotkać. Dlaczego? Odpowiedź jest w zasadzie prosta,otóż obawiam się tego,że przejrzałby na wylot moją duszę dokładnie tak jak zrobił to w przypadku – nota bene fenomenalnie wykreowanych – bohaterów swoich najlepszych dramatów. Kusi mnie jednak jedno drobne a zarazem zasadnicze pytanie: czy rzeczywiście wierzy w słowa,które włożył niegdyś w usta Makbeta („Życie jest tylko przechodnim półcieniem/ Nędznym aktorem,który swą rolę wygrawszy na scenie/ W nicość przepada – powieścią idioty/ Głośną wrzaskliwą, a nic nie znaczącą”).

sprochniala

5 lat ago

1. Dlaczego zaczął Pan pisać? Co Pana do tego skłoniło?
2. Czy dramat Romeo i Julia został oparty na pańskich doświadczeniach miłosnych?
3. Czy pisanie było pańskim hobby czy pracą?
4. Dlaczego wybrał Pan akurat dramat jako formę tworzenia?
5. Co lubił Pan robić w wolnym czasie? Czy czytał Pan książki?

Joanna Zieleniecka

5 lat ago

Oglądał Pan film Zakochany Szekspir ? 😀 ja w tym filmie się zakochałam ale ciekawa jestem jak dużo jest w tym filmie prawdy a ile fikcji. Jeśli Pan nie oglądał możemy obejrzeć bo razem i jeśli Pan bedzie chciał to odpowie na moje nurtujące mnie pytania 🙂
Mój mail jzieleniecka@interia.pl

Irena

5 lat ago

Ograniczają mnie jakieś ramy? To znaczy czy mogę zadać więcej niż jedno pytanie i jak długo dane nam będzie porozmawiać? Bo jeśli odpowiedź na pierwszy człon pytania jest twierdząca a na drugi to coś pi razy drzwi 10 godzin, to po prostu bajka. Nie co dzień w końcu spotyka się kogoś takiego. Muszę chwilę pomyśleć, bo choć mówi się że nie ma głupich pytań, to jednak przed kimś takim błysnąć jakąś pierdołą najzwyczajniej nie wypada. 🙂
No dobrze. Zaczynam. 🙂
1. Dlaczego mam mówić szeptem, jeśli mówię o miłości? Zawsze wydawało mi się, że o tak pięknym uczucie powinno się krzyczeć pod niebiosa, a tutaj zdziwko lekkie, bo zalecasz coś takiego. Czekam na odpowiedź, bo to mnie nurtuje. 🙂
2. W jaki sposób kochać wszystkich, ufać niewielu? Rozumiem to drugie zalecenie w pełni, bo przecież nie da się zaufać każdemu, ale to coś na początku zdania już mnie przeraża. Kiedy świat jest pełen zakłamania, obłudy i fałszu, w jaki sposób znaleźć w sobie siłę na to by kochać również swoich wrogów i nieprzyjaciół? Bo skoro o wszystkich mowa, to chyba i o nich. Czyż nie?
3. No dobra. Ale tutaj już popłynąłeś Szekspir. „Ten, kto biedny i szczęśliwy, jest bogaty, że bardziej nie trzeba”. W jaki niby sposób? Ja się pytam w jaki? 🙂
4. „Lepiej być o trzy godziny za wcześnie niż o minutę za późno”. Nie zgadzam się. Bo jeśli mowa o spotkaniu na chłodzie i mrozie na przykład. Po co aż 3 godziny czekać? Kwadrans akademicki nie wystarczy?
5. To pytanie nurtuje mnie od dawien dawna. Czy być, czy jednak nie? I proszę się nie wykręcać od odpowiedzi. Powiedziałeś „A”, to powiedz „Z”.
6. „Czymże jest nazwa? To, co zowiem różą, pod inną nazwą równie by pachniało” Za to Cię Szekspir lubię. 🙂

Jagoda G

5 lat ago

Gdybym spotkała Szekspira z pewnością powiedziałabym mu, że „Romeo i Julia” to najbardziej znane dzieło. Oraz, że mnóstwo gimnazjalistów cierpi męki przez tę książkę, która jest wszakże lekturą szkolną 😉 Zapytałabym się również o to czy Romeo i Julia mieli jakieś pierwowzory, ponieważ mnie osobiście porwały losy tych ludzi a książkę czytałam z przyjemnością 🙂

anook8

5 lat ago

Rzekłabym tylko: Naprawdę Pan umiał pisać. Nie to, co niektórzy dzisiaj. Chyba tylko Pana książki w kanonie lektur są wytłumaczalne, że się tam znalazły. Dziękuję przede wszystkim za MAKBETA, który perełką jest nad wszystkie inne książki świata.

Anais Roue

5 lat ago

Gdybym spotkała Szekspira powiedziałabym, że tylko dzięki jego wspaniałym utworom udało mi się przetrwać w liceum epokę renesansu w literaturze. I, że jeżeli ktoś zrozumie przekaz jego sztuk to na pewno nie zapomni o nich nigdy, bo są ponadczasowe. Po mimo tego, że ukończyłam szkołę już dawno to i tak zdarzyło mi się kilka razy powrócić do lektury „Romea i Julii”, „Hamleta”, „Magbeta” oraz „Snu nocy letniej”.

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia