Tajemniczy obóz i pewna zagadka…

Kylie Galen przechodzi trudny okres w życiu. Porzucona przez chłopaka dziewczyna przeżywa śmierć ukochanej babci i rozstanie rodziców, a na dodatek widuje dziwną postać, której nie dostrzega nikt inny…

Pewien wieczór i nieodpowiednia impreza z nieodpowiednimi ludźmi zmienią życie Kylie na zawsze. Dziewczyna trafia na obóz dla trudnej młodzieży do Wodospadów Cienia. Szybko przekona się, że jej towarzysze to nie zwykła „trudna” młodzież, ale wilkołaki, wampiry, czarownice, elfy, zmiennokształtni i inni nastolatkowie o nadzwyczajnych zdolnościach. Sytuację dodatkowo skomplikuje pojawienie się Dereka i Lucasa, pólelfa i wilkołaka, wobec których Kylie nie pozostanie obojętna…

 

Tytuł: Urodzona o północy
Cykl: Wodospady Cienia (tom 1)
Autor: C.C. Hunter
Wydawnictwo: Feeria
 
 
Książka Urodzona o północy to pierwsza część cyklu Wodospady Cienia, których autorką jest C.C. Hunter (a właściwie Christie Craig), twórczyni powieści młodzieżowych. Kylie Galen nie wydaje się najszczęśliwszą dziewczyną na ziemi. Właściwie to ma pecha, bo od jakiegoś czasu jej życie całkowicie się rozpada. Rozwód rodziców, śmierć babci, zerwanie z chłopakiem… to dopiero początek jej kłopotów. Prawdziwym wyzwaniem w życiu Kylie okazuje się pobyt na obozie dla „trudnej” młodzieży, do którego skierowała ją jej psycholożka. Zdezorientowana dziewczyna nie za bardzo wie, jak się odnaleźć w tej sytuacji, tym bardziej, że to nie jest zwykły obóz…
 
C.C. Hunter w książce Urodzona o północy zaserwowała nam całkiem przyzwoitą dawkę istot nadprzyrodzonych, począwszy od elfów aż do wampirów. Nie za bardzo przepadam za takim nagromadzeniem wszystkich stworzeń, ale muszę przyznać, że autorka poradziła sobie z tym świetnie. Przede wszystkim widać, że pisarka ma pomysł. W tej książce każdy najdrobniejszy szczegół coś znaczy, chociaż czasem można pomyśleć, że tak nie jest. Wodospady Cienia to dosyć przedziwne miejsce skupiające wszystkie istoty, pozwalające odkryć im swój dar i żyć z tym lub z niego zrezygnować. Teren, na którym Kylie zaczyna poznawać, kim jest, co naprawdę czuje, rozpoczyna zawiązywanie przyjaźni, a także nowych miłości.
 
W książkach lubię utrzymujące się napięcie i ta powieść tego mi dostarczyła. Tutaj nic nie jest jasne. Wszędzie kryją się tajemnice, o których nawet same komendantki obozu nie mają pojęcia.
 
Urodzona o północy to ciepła historia traktująca o przyjaźni, miłości i… odnajdywaniu siebie. Można by przyporządkować ją po prostu pod fantastykę, ale ta książka pokazuje nam, czym jest prawdziwa przyjaźń, akceptacja oraz obowiązek. A dodatkowo została tak napisana, że nie sposób się od niej oderwać. I to jest jej kolejny plus. Podziwiam C.C. Hunter za to, jak kończyła wszystkie (bez wyjątku!) rozdziały, które sprawiały, że chciałam dalej czytać i pragnęłam dowiedzieć się, co będzie za chwilę do tego stopnia, że niemal zarwałam noc.
 
Oczywiście, żeby nie było tak słodko, to muszę trochę ponarzekać i standardowo pozrzędzę na trójkąt miłosny (a może czworokąt?). Trey (eks-chłopak), Lucas i Derek to trzej faceci, którym podoba się Kylie i naturalnie nie może się ona zdecydować na żadnego. Nie narzekałabym, gdyby myślała o tym w granicach rozsądku, ale za każdym razem, gdy dziewczyna widzi chłopaka, jej pierwszą myślą jest to, że chce go pocałować, a to lekka przesada.
 
Podsumowując, książka C.C. Hunter wydaje się jak najbardziej warta przeczytania i zagłębienia się jeszcze raz w świat istot nadprzyrodzonych. Jest to powieść, przy której możemy się zrelaksować i zostać całkowicie pochłoniętym przez świat Wodospadów Cienia. Polecam wszystkim, w każdym wieku bez względu na to, czy lubicie fantastykę czy nie.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia