Tropem Katarzyny Michalak

Nawet najczarniejsza noc w twoim życiu ma swój koniec. Musisz tylko doczekać świtu.

Katarzyna Michalak, Sklepik z niespodzianką. Lidka.

Autorka zadebiutowała w roku 2007 powieścią Gra o Ferrin z fabułą osadzoną w konwencji fantasy. Niewielki nakład (20 egzemplarzy) spowodowany był przede wszystkim faktem, iż w całości finansowała go pisarka.

Rok później ukazała się Poczekajka, która przez długi czas okupowała listy bestsellerów Empiku i sklepu internetowego Merlin.pl. Również sposób jej promocji był niezwykle osobliwy – poprzez piosenkę i teledysk w całości sfinansowane przez autorkę książki (muzyka i słowa: Katarzyna Michalak, śpiew Wioletta Sajnog, aranżacja Kayanis). Utwory te udostępniono w internecie, a niezależnie od tego, do części nakładu Poczekajki dołączono płytę DVD z teledyskiem w pełnej jakości telewizyjnej. W styczniu 2009 roku ukazało się natomiast wydanie książki w formacie mp3 (audiobook), którą czyta Maria Maj. W tym samym roku ukazała się również kontynuacja tej powieści – Zachcianek, który w maju 2009 roku uplasował się na szóstym miejscu wśród najlepiej sprzedających się pozycji na liście bestsellerów Andrzeja Rostockiego opublikowanej przez „Rzeczpospolitą”. Z kolei Wydawnictwo Albatros umieściło Poczekajkę w zestawieniu 10 najlepiej sprzedających się książek za rok 2008.

W konkursie „Najlepsza książka na wiosnę 2013”, który organizowany jest przez portal granice.pl, jej książka, Sklepik z Niespodzianką. Lidka, otrzymała tytuł „Najlepszej książki na wiosnę w głosowaniu internautów”. Powieść ta została również „Najlepszą książką roku 2013” w kategorii „Książka pełna emocji”. Natomiast w kategorii „Powieści z pieprzykiem” czytelnicy wyróżnili powieść dla dorosłych Mistrz. Również książka pt. Bezdomna otrzymała wyróżnienie jury w konkursie na „Najlepszą książkę na lato 2013” w kategorii powieści obyczajowych.

Opowiadania Katarzyny Michalak znalazły się także w zbiorach Cicha 5 oraz Każdego dnia.

Jak wykazały badania przeprowadzone przez Bibliotekę Analiz, autorka pojawiła się na pierwszym miejscu pod względem ilości książek utrzymujących się na listach bestsellerów w roku 2014 oraz zajęła drugie miejsce pod względem długości utrzymywania się tytułu na listach bestsellerów – Zacisze Gosi.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia