Tropem Steve’a Berry’ego

Gdyby wszyscy moi przyjaciele skoczyli z mostu (…) ja bym z nimi nie skoczył. Stałbym na dole i czekał, żeby ich złapać.

Steve Berry, Paryska wendeta

Steve oprócz tego, że zajmuje się pisaniem książek, jest również prawnikiem – absolwentem Mercer University – oraz angażuje się w politykę.

Jego przygoda z pisaniem zaczęła się w roku 1990 i można go tylko podziwiać za wytrwałość, ponieważ dopiero  po 12 latach i 85 odrzuceniach tekstu (w ponad pięciu różnych wydawnictwach) w końcu sprzedał pierwszy rękopis wydawnictwu Ballantine Books. Zadebiutował w roku 2003 powieścią Bursztynowa komnata, która w mgnieniu oka stała się bestsellerem. Kolejne jego książki – Przepowiednia dla Romanowów, Trzecia tajemnica, Dziedzictwo Templariuszy, Zagadka aleksandryjska, Wenecka intryga, Tajemnica grobowca, Paryska wendeta, Grobowiec cesarza, Klucz Jeffersona, Tajemnica Kolumba, Królewski spisek, Mit Lincolna oraz Stan zagrożenia – potwierdzają wielką klasę autora i uznanie czytelników na całym świecie.

Pisarz wydał również krótkie opowiadania w formie e-booków  (nieopublikowane w Polsce), które przedstawiają bohaterów drugoplanowych występujących w cyklu o Cotton Malone. Historie te mają charakter prequeli i są to: Grobowiec cesarza, Klucz Jeffersona, Tajemnica Kolumba i Królewski spisek.

Wszystkie jego książki zostały wydane w 51 krajach i przetłumaczono je na 40 języków. Ich łączny nakład przekroczył 15 milionów egzemplarzy.

Steve Berry oraz jego żona, Elisabeth, są założycielami fundacji History Matters, której głównym zadaniem jest ochrona zabytków historycznych. Jest również twórcą i członkiem International Thriller Writers – organizacji, która zrzesza ponad 2000 pisarzy z całego świata. Ciekawostką jest, że przez trzy lata pełnił funkcję jej prezesa.

W Polsce wszystkie jego powieści zostały wydane przez wydawnictwo Sonia Draga

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia