Kryminalno-prawniczy majstersztyk

Annalise Keating jest szanowanym prawnikiem z bogatym stażem. Co rok wybiera grupę ambitnych studentów, których w ramach stażu zatrudnia w swojej kancelarii. Razem prowadzą śledztwa oraz reprezentują klientów na sali sądowej. Pewnego razu Annalise wraz ze studentami zostają uwikłani w przestępstwo, które wstrząśnie całym uniwersytetem oraz odciśnie piętno na ich życiorysach.

 
Tytuł: Sposób na morderstwo
Twórca: Peter Nowalk
Lata: od 2014 r.
 
How to Get Away with Murder, czyli polski Sposób na morderstwo, to jeden z najpopularniejszych seriali amerykańskich ostatnich lat. Przez podobną tematykę często porównywany do Scandalu ściąga przed ekrany telewizorów miliony widzów z całego świata. Swego czasu słyszałem o tym serialu dosłownie wszędzie, jednak muszę przyznać, że początkowo nie zachęcał mnie do siebie. Sądziłem, że to nie do końca moje klimaty, nie warto tracić czasu. Jednak kiedyś w końcu przemogłem się i obejrzałem pierwszy odcinek. Było warto.
 
Na uwagę zasługuje przede wszystkim kompozycja serialu. Mamy tu do czynienia z dwiema płaszczyznami czasowymi, które zgrabnie się przeplatają. Różnica między wydarzeniami z przeszłości i teraźniejszości z każdym odcinkiem jest coraz mniejsza, a wraz z końcem sezonu wątki się łączą. Producenci niezwykle umiejętnie zestawili obie perspektywy, co jakiś czas odkrywając przed widzem kolejne karty. Jest to dość rzadko spotykany i trudny do opanowania zabieg, a w tym serialu został mistrzowsko wykorzystany. Podsyca ciekawość oraz powoduje, że jak najszybciej chcemy obejrzeć kolejny odcinek.
 

http://www.filmweb.pl/

Ze względu na grę aktorską serial stoi na przyzwoitym poziomie. Nie są to może genialne role, jednakże do nikogo nie można mieć zastrzeżeń. Bryluje tu przede wszystkim wspaniała Viola Davis, która perfekcyjnie wykreowała postać Annalise Keating. Mistrzowsko wcieliła się w swoją rolę, za co w zeszłym roku zgarnęła prestiżową Nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym. To właśnie postać Davis możemy oglądać na ekranie najczęściej, ale pozostałych bohaterów również nie można pominąć. To wyraziste osobowości, które idealnie się dopełniają i równoważą, tworząc zgrany, jednak różnorodny zespół. Jednym zdaniem – doskonale dobrana obsada.
 
Nie ma co ukrywać – jest to serial typowo rozrywkowy. Jednak w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Historia przedstawiona w serialu nie jest zbyt skomplikowana, dlatego Sposób na morderstwo jest idealny na zrelaksowanie się. Główna intryga tak absorbuje widza, że wręcz nie można oderwać się od oglądania. Oprócz tego mamy tu mnóstwo wątków pobocznych. Ilu bohaterów, tyle fascynujących historii, które zostały potraktowane na równi z głównym motywem. Ciągłe twisty i zawirowania fabularne, typowe dla kryminałów, nie pozwalają odwrócić naszej uwagi od serialu. W pełni angażujemy się w tę historię i jak najdłużej chcemy w niej trwać.
 

How to Get Away with Murder to szczegółowo przemyślany i dobrze wykonany serial kryminalno-prawniczy. Liczne zwroty akcji oraz fabularne twisty sprawiają, że nie sposób oderwać się od oglądania. To idealnie wyważona, mistrzowsko skonstruowana produkcja, której nie sposób nie lubić. Rozrywka na najwyższym poziomie!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia