Perełki

Koniec roku już bardzo blisko. Czy jesteście na niego dobrze przygotowani? I nie mamy na myśli szampana, ale… kalendarze! Do wyboru, do koloru! W tym roku jest w czym przebierać, ale my przygotowaliśmy dla was kilka najciekawszych propozycji.

maly-ksiaze-kalendarz-2017-b-iext39390216

 

 

Tytuł: Mały Książę. Kalendarz 2017

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Dzień Babci, Dzień Kobiet, święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc… Wszystkie ważne daty znamy, na niektóre z tych małych i dużych świąt czekamy z niecierpliwością. Zapominamy o tych, które właściwie nie są nam do niczego potrzebne. Kolokwium z łaciny, sprawdzian z matematyki, kartkówka z biologii? Lepiej nie pamiętać! Tylko że jeśli wśród tych ostatnich znajdą się jednak dni, o których MUSIMY pamiętać, pojawi się problem… W natłoku obowiązków trudno mieć w głowie wszystko, co trzeba. Z pomocą przychodzi… Mały Książę!

To nie jest zwykły kalendarz, który zmieści się w dłoni. Oprócz dat i nazw miesięcy zawiera również fragmenty z Małego Księcia. I nie mają one służyć wyłącznie do ozdoby, ale są niesamowicie motywujące. Mały Książę słynie z tego, że trudno nie znaleźć w nim mott i inspirujących historyjek, które sprawiłyby, że po ich przeczytaniu poczujemy się lepiej. Mit, że jest to bajka dla dzieci, został obalony tak szybko, jak szybko książeczka ta weszła do kanonu lektur obowiązkowych nie tylko w szkole! Do dziś czytają ją zarówno uczniowie, jak i dorośli, a cytatów, które tam znajdziemy, nie da się podrobić.

Mały Książę. Kalendarz 2017 jest doskonały dla osób, które oprócz wpisywania kolejnych zadań do wykonania i terminów spotkań chcą włożyć tam cząstkę siebie i sprawić, że stanie się on osobistym znakiem czasów.

kalendarz1

 

 

Tytuł: Kalendarz kulinarny 2017 Magdy Gessler

Wydawnictwo: Edipresse

Gotować każdy może, czyli… kalendarz kulinarny 2017 Magdy Gessler. Na pierwszy rzut oka widać, że wydanie jest przepiękne. Twarda okładka, czerwona zakładka i… niewiele więcej. Kalendarz Magdy Gessler to pozycja dla mało wymagających. Słynna restauratorka sygnuje wydanie swoim nazwiskiem i dodatkowo „dorzuca” 40 przepisów. Są to najróżniejsze receptury, od sałatek po desery. Wszystko smaczne jak u mamy, ale… bez spisu. Gdy chcemy poszukać czegoś konkretnego, musimy przewertować wszystkie strony.

Plusem pozycji jest dużo miejsca na zapiski. Każdemu z dni poświęcono jedną stronę. Niestety brak globalnego ujęcia miesięcy i całego roku. Jeśli więc nie zależy nam na zaznaczaniu cyklicznych dat, a cenimy sobie dużo miejsca na notatki, jest to kalendarz idealny. Co więcej, ma rozmiary pasujące do damskiej torebki. Mały i poręczny, sprawdzi się, gdy chcemy mieć go zawsze przy sobie.

Kalendarz kulinarny 2017 Magdy Gessler to ciekawa, chociaż nie do końca dopracowana propozycja. Szkoda, że nie wzbogacono jej o cytaty lub porady. Ale cóż… mamy za to wiele miejsca na własne notatki.

kalendarz2

 

 

Tytuł: Kalendarz księgowo-kadrowy 2017

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Jak co roku Wolters Kluwer przygotował kalendarz dla profesjonalistów. Ta pozycja skierowana jest do księgowych, kadrowych oraz osób zajmujących się zawodowo podatkami i sprawami pracowniczymi. Kalendarz jest praktyczny do granic możliwości. Znajdziemy w nim wiele podsumowań, takich jak: miesięczny planer, miejsce na dane teleadresowe i notatki oraz poręczne registry. Sama okładka nie należy może do najbardziej urokliwych, jednak ten mankament skutecznie rekompensują nam dwie zakładki oraz przejrzysty układ, tj. jeden dzień na stronę.

Kalendarz zawiera też miesięczne podsumowania najważniejszych informacji kadrowych, a przy każdym dniu znajdują się adnotacje o upływających terminach np. na złożenie deklaracji lub zapłatę podatku.

Format może pozostawiać odrobinę do życzenia. Ze względu na wielość informacji oraz miejsc na zapiski, bardziej pasuje do biura niż torebki. Z drugiej jednak strony jest on niezastąpionym wsparciem dla każdej kadrowej i księgowej.

76588

 

 

Tytuł: Kalendarz liturgiczny Polskich Prowincji Towarzystwa Jezusowego na rok 2017

Wydawnictwo: WAM

Większość ludzi o tym nie wie, ale powszechnie dostępne są kalendarze liturgiczne. Służą one nie tylko w kościołach, ale mogą także być pomocą w życiu codziennym.

Co znajduje się w kalendarzu liturgicznym oprócz miejsca na notatki czy informacji o możliwości odprawiania mszy żałobnych i koloru szat liturgicznych? Znaleźć tam możemy przede wszystkim Słowo Boże na każdy dzień. Nie całe oczywiście, ale sigla, czyli skróty biblijne, które odnoszą się do fragmentu Pisma Świętego, który warto w danym dniu przeczytać bądź usłyszeć. Może się w nim znaleźć także wyjaśnienie, dlaczego akurat dziś ten fragment warto zgłębić. Ponadto w kalendarzu liturgicznym zaznaczone są święta, o których może nikt nie pamięta, a które mogą wiele zmienić w naszym życiu, oraz wspomnienia świętych Odsyła nas także do fragmentu brewiarza, który jest wspaniałą modlitwą na każdy dzień. Warto go celebrować właśnie według kalendarza liturgicznego – choćby po to, żeby się w nim nie pogubić.

Bardzo wiele wydawnictw wydaje kalendarze liturgiczne. Małe, duże, wyposażone w dodatkowe informacje. Pięknie zdobione lub całkiem zwyczajne. Nieważny jest jednak ich wygląd, ale przede wszystkim bogata treść.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia