Tropem Chrisa Cartera

Bądź sobą. Nikt nie zrobi tego lepiej niż Ty sam.

Chris Carter, Nocny prześladowca

Autor przyszedł na świat w ojczyźnie samby i krainie przepięknych krajobrazów – Brazylii, gdzie spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze. Po maturze podjął decyzję o przeprowadzce do Stanów i rozpoczęciu studiów na Uniwersytecie Michigan (studiował psychologię i zaburzenia kryminalne). Po ich zakończeniu – już jako psycholog kryminalny – pracował w Biurze Prokuratora Stanu Michigan. Do jego głównych zajęć należało badanie oraz przesłuchiwanie licznych przestępców, w tym seryjnych morderców.

Na początku lat 90. pisarz wyjechał do Los Angeles, gdzie oddał się swojej pasji, jaką jest niewątpliwie muzyka. Przez następnych dziesięć lat był gitarzystą w różnych znanych zespołach rockowych.

Jednak w końcu postanowił na dobre zająć się pisaniem. Zadebiutował w roku 2009 powieścią Krucyfiks, która jest pierwszym z ośmiu tomów cyklu o przygodach jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie seryjnych zabójców  (w Polsce ukazało się 6 części). Kolejne książki: Egzekutor, Nocny prześladowca, Rzeźbiarz śmierci, Jeden za drugim i Geniusz zbrodni zostały wydane przez wydawnictwo Sonia Draga. 

Powieści Chrisa cechuje niezwykła dokładność i szczegółowość, jeśli chodzi o  kwestię opisywanych zbrodni, co sprawia, że czyta się je niezwykle szybko i z wypiekami na twarzy.

Obecnie Chris mieszka w Londynie.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia