Muzycznie… o miłości

Miłość – niby jedno słowo, a ma niezwykle potężną moc, która potrafi wynieść człowieka na wyżyny szczęścia albo strącić w otchłań rozpaczy. Wywołuje tyle emocji, że czasami się zastanawiam, jak ludzie są w stanie sobie z nimi poradzić. I zauważmy, że to nie tylko motylki w brzuchu, niecierpliwie drgania serca, miękkie kolana i śmiałe marzenia. Niestety – to także łzy, ból, rozpacz i powątpiewanie. Przecież każdy zdaje sobie sprawę z tego, że życie niesie za sobą różne niespodzianki, a los jest nie tyle złośliwy, ile przewrotny.

Mnie miłość kojarzy się zwłaszcza z romantycznymi utworami, których mogłabym słuchać bezustannie – i to nie tylko dlatego, że potrafię być niepokorną romantyczką, która w duchu marzy o wielkim uczuciu, ale przede wszystkim dlatego, że lubię słuchać „smętów” (lub jak to określiła kiedyś osoba z mojego bliskiego towarzystwa – utworów „rozlazłych”).

Nie myślcie, że popadam wtedy w depresję, snuję się z kąta w kąt i narzekam, jakie to życie jest niesprawiedliwe – nie jestem tego typu człowiekiem. Dzięki takim piosenkom moja wyobraźnia działa na najwyższych poziomach – mogę czytać, pisać, a nawet sprzątać. Dzięki „smętom” czuję, że żyję.

Będzie mi niezwykle miło, jeśli pod tym artykułem w komentarzach sami umieścicie piosenki, które najbardziej kojarzą wam się z miłością. Być może tym sposobem odkryjecie jakąś perełkę, której bezustannie będziecie słuchać.

A dla wszystkich niezakochanych mam dobre słowo: jeśli ciągle jesteś singlem, to znaczy, że Bóg patrzy na ciebie i mówi: a tego człowieka zachowam dla kogoś wyjątkowego.

  1. Michael Bublé – Lost

2. Elton John – Can You Feel the Love Tonight

3. Rascal Flatts – What Hurst the Most

4. Berlin – Take My Breathe Away

5. Aerosmith – I Don’t Want to Miss a Thing

6. Bryan Adams, Rod Stewart, Sting – All for Love

7. Bryan Adams – (Everything I Do) I Do it for You

8. Delta Goodrem – Last Night on Earth

9. Jordan Hill – Remember Me This Way

10. Faith Hill – There You’ll Be

11. Phil Collins – You’ll Be in My Heart

12. Andrea Bocelli – Moon River

13. Rufus Wainwright – Hallelujah

14. Celine Dion, Peabo Bryson – Beauty and the Beast

15. Oliver James – Long Time Coming

16. Heather Stewart – If I Can’t Take You with Me

17. Boyce Avenue feat Carly Rose Sonenclar – Say Something

18. Boyce Avenue feat Hannah Trigwell – Use Somebody

19. Natalie Cole, Nat King Cole – When I Fall in Love

20. Elvis Presley – Can’t Help Falling in Love

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia