Zagubione szczęście

Czasami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie… ze szczęściem. Na siłę szukamy dziury w całym, problemów, których nie ma, i komplikacji, które wcale nas nie dotykają. Tak bardzo zaskakuje nas stan spokoju i zadowolenia, że podświadomie robimy wszystko, by go zniszczyć. Czy jest nam wtedy lepiej? Broń Boże! Dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. Zagubiona miłość to opowieść o tym, jak łatwo stracić szczęście – na własne życzenie!

Tytuł: Zagubiona miłość
Cykl: Bridge
(tom 1)
Autor: Meredith Wild
Wydawnictwo: Burda Książki

Maya może nie ma wszystkiego, ale jest na dobrej drodze. Dobrze się uczy, ma kochanego chłopaka i plany na przyszłość. Ale jest też coś, co ciągnie ją w przeszłość: rodzina. To jedno słowo, które innych podnosi na duchu, dla Mai jest przyczyną wielu cierpień. Kiedy więc ukochany prosi ją o rękę, odmawia. I tak zawala się cały jej świat. Dokładnie pięć lat później ich drogi ponownie się krzyżują. Żadne z nich nie jest już tą samą osobą. Czy nadal mają szansę? A może stracili ją już dawno temu?

Podczas czytania Zagubionej miłości miałam mieszane uczucia. Z jednej strony historia była całkowicie poprawnie napisana, ciekawa, z kilkoma zwrotami akcji i interesującym tłem. Z drugiej jednak… miałam wrażenie, że nie wniosła nic nowego. Jej fabuła jest poprowadzona dość typowo i schematycznie. On i ona oraz miłość po latach – coś idealnego dla miłośników romansu ze szczyptą pikanterii. Chociaż parę razy opowieść może nas zaskoczyć, ostatecznie przebiega raczej przewidywalnie.

Również główni bohaterowie wpisują się w stu procentach w gatunek romansu. Ona – urażona, zraniona, on – odrzucony, ale wciąż zainteresowany. Niestety Maya zupełnie nie wzbudziła mojej sympatii. Nieraz zachowywała się nierozsądnie, podejmowała irracjonalne decyzje i dziwiła się z ich konsekwencji. Co innego Cameron – on nie tylko genialnie się nazywa, on jest spełnieniem wszystkich kobiecych marzeń. Nie dość, że przystojny, to  jeszcze opiekuńczy, cierpliwy i namiętny. Zdecydowanie… uatrakcyjnia lekturę.

Ale nie tylko czytelnikowi. Również Maya nie może mu się oprzeć. Opisy przeznaczone tylko dla dorosłych prezentują się całkiem, całkiem. Są namiętne, ale też romantyczne. Gorące, ale również taktowne. Zagubiona miłość niejednego przyprawią o rumieniec, a jednocześnie nie zniesmaczą.

Dużym plusem jest przeszłość głównej bohaterki. Nie tylko nadaje całości głębszego znaczenia, ale też wprowadza interesujące zawirowania. Całość wydarzeń dziejących się na drugim planie istotnie wzbogaca historię i uwiarygodnia charaktery naszych bohaterów. Trudne relacje z rodzicami, rodzeństwem czy w końcu przyjaciółmi momentami stają się równie ważne jak główny wątek. Może właśnie dlatego autorka zdecydowała się na to, żeby druga część serii Bridge opisywała losy postaci… które w Zagubionej miłości były jedynie dodatkiem. Jak sprawdzą się, gdy dostaną swoje mięć minut? Tego dowiemy się już wkrótce!

burda

Lubisz romantyczne powieści? Więcej na temat tego typu książek możesz przeczytać w zakładkach romans i erotyk.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia