„Jutro się urodziłem, dzisiaj żyję, wczoraj mnie zabiło”

Wyobraź sobie, że każdego wieczoru, wraz z nadejściem snu, wszystkie twoje wspomnienia znikają… Co ranek budzisz się, nie wiedząc, kim tak naprawdę jesteś… 
I tak codziennie…
W takiej sytuacji znalazła się Christine.
 
Tytuł: Zanim zasnę 
Autor: S. J. Watson
Wydawnictwo: Sonia Draga
 
 
W wieku dwudziestu kilku lat Christine ulega wypadkowi, który na zawsze zmienia jej życie. Zostaje potrącona przez samochód i mocno poszkodowana. Urazy zewnętrzne jednak nie są tak poważne jak wewnętrzne – Christine ma wstrząs mózgu, który powoduje powstanie amnezji. Od tego momentu żyje tylko jednym dniem, by następnie narodzić się na nowo. Na szczęście ma przy sobie Bena – troskliwego i kochającego ją męża. Ich spokojne życie przerywa telefon od doktora Nasha z propozycją terapii dla Christine, która być może pomoże jej odzyskać pamięć. Od tego momentu kobieta zaczyna pisać pamiętnik i próbuje przypomnieć sobie, co tak naprawdę wydarzyło się przed laty…
 
Powieść ta nie jest fikcją. Jest oparta na prawdziwych przypadkach klinicznych. Opowiada o problemie amnezji, ale też uczuciach, zaufaniu i całkowitym zdaniu na drugą osobę. Autor świetnie scharakteryzował główną bohaterkę. Christine jest zdeterminowaną i odważną kobietą, która za wszelką cenę chce odkryć, co tak naprawdę się stało. Watson świetnie opisuje jej uczucia, dzięki czemu czytelnik często utożsamia się z nią. Odczuwa jej emocje – strach i bezsilność – po których nagle następuje siła walki i determinacja.
 
Powieść Zanim zasnę S. J. Watsona jest debiutem – bardzo dobitnym debiutem. Autor doskonale wplata w fabułę cechy thrillera psychologicznego, przez co akcja robi się coraz bardziej tajemnicza i fascynująca. Polecam każdemu miłośnikowi dobrej akcji.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia