Bóg zawsze znajdzie Ci pracę

Może teraz zastanawiasz się, jak będzie wyglądało twoje życie. Może ogarnia cię strach, że nie ma przed tobą żadnych możliwości, bo nie potrafisz znaleźć pracy. Nie chcę powiedzieć, że to wszystko nie jest ważne, ale… przestań się martwić i ciesz się życiem. Przyjdzie taki moment, kiedy to praca znajdzie ciebie. 

 

Tytuł: Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji, jak szukać spełnienia
Autor
: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis 

 

W czasach, w których przyszło nam żyć, coraz więcej jest problemów ze znalezieniem pracy, a jeśli już ktoś pracuje, to przeważnie nie wydaje się zadowolony z pełnionej funkcji. Ludzie boją się, że w końcu zostaną z niczym, a ich dzieci, świeżo po studiach, wyjadą do innego kraju i będą widywać się jedynie na święta. Jednak Regina Brett w swoich felietonach pokazuje całkiem inne oblicze tego problemu. Okazuje się, że to nie brak pracy nim jest, ale nasza postawa. Autorka wyraźnie podkreśla, że jeśli zaczniemy zauważać nawet te najmniejsze rzeczy, które potrzebują naszej uwagi, to wtedy zawsze będziemy mieli jakieś zajęcie. I nie pieniądze są tutaj najważniejsze, tylko to, ile możesz dać innym z siebie. 

Chyba każdy z nas ma w sobie pragnienie bycia potrzebnym, niezastąpionym. Ale rozumiemy to raczej jako pracę na jakichś kierowniczych stanowiskach, podczas gdy otaczający nas ludzie zwykle potrzebują naprawdę niewiele. Często podchodzimy do pojęcia pracy jako do czegoś, co trzeba „odwalić” i ma się spokój. A co, gdyby praca oprócz pieniędzy przynosiła nam również radość i satysfakcję? O ile bardziej chciałoby się wtedy zrywać rano z łóżka! Regina Brett w swojej książce podkreśla, że największą radością, jaka płynie z naszego wysiłku, jest radość innych, ich wdzięczność okazywana uśmiechem… Nie wiem, jak wy, ale ja o wiele bardziej wolałabym pracować w miłej atmosferze, z fajnymi ludźmi i mieć satysfakcję z tego, co robię, niż zarabiać grube pieniądze przy czymś, co mnie kompletnie nie interesuje i nie przynosi mi żadnego zadowolenia. 

Książka Reginy Brett to poradnik dla wszystkich osób, które szukają pracy lub pracują, ale chcą wyciągnąć ze swojej pracy coś więcej. Autorka zebrała 50 lekcji, a każda z nich opowiada jedną historię, które krok po kroku zmieniają nasze podejście do codzienności. Oczywiście, jak wskazuje tytuł, Regina jest osobą głęboko wierzącą, więc w książce znajdziecie coś więcej niż tylko suche fakty typu: „żeby cieszyć się swoją pracą musisz…”. Po przeczytaniu jej naprawdę można poczuć w sobie chęć do działania, do zmiany swojego nastawienia. Pozycję tę czyta się bardzo szybko, ale nad niektórymi sprawami trzeba zastanowić się nieco dłużej. Ostatnio, przeglądając Internet, natrafiłam na ciekawy cytat: Uwielbiam, kiedy książka jest napisana tak, że cytatami z niej chciałoby się wytapetować mieszkanie. Myślę, że to zdanie dokładnie opisuje moje wrażenia po przeczytaniu książki Bóg zawsze znajdzie Ci pracę

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia