„Ekskluzywny żebrak”

Książka ta to zbiór wyselekcjonowanych wypowiedzi ks. Jana Kaczkowskiego na tematy najważniejsze: miłość, chorobę, wiarę… Trochę inaczej niż wszyscy, trochę odważniej, trochę mocniej. 

Tytuł: Ekskluzywny żebrak, czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze
Autor: Jan Kaczkowski 
Wydawnictwo: Unitas

Ekskluzywny żebrak to książka bardzo krótka, ale też bardzo konkretna. Ks. Jan postarał się, żeby ze swoich licznych wypowiedzi i homilii wybrać to, co najważniejsze i przedstawić to w sposób prosty i ciekawy dla czytelnika. Porusza on sprawy codzienności, które jednak nie zawsze i nie dla wszystkich są jasne. Przedstawił również, jak wyglądają one ze strony osoby konsekrowanej oraz dotkniętej nieuleczalną chorobą. A co najważniejsze, nie starał się głosić wielkich teologicznych prawd, ale używając prostych słów potrafił wszystko wyłożyć tak, by było zrozumiałe. Ks. Jan niekiedy ciekawi, a czasami zaskakuje. 

Książka ta to taka mała skarbnica wiedzy o tym, co w życiu ważne i jak do tego podchodzić. Czyta się ją bardzo szybko, nie tylko ze względu na jej rozmiary i dużą czcionkę, ale także dlatego, że treść niesie ze sobą prawdy, które nurtują każdego szarego człowieka, chociaż nie każdy się do tego przyzna. Patrząc na okładkę, nie można dokładnie określić o czym jest książka, ale myślę, że tego co zwiera naprawdę nie da się lepiej przedstawić. 

Ks. Jan Kaczkowski był według mnie naprawdę wspaniałym człowiekiem, który nie owijał w bawełnę i walił prosto z mostu, wydawał się szczery do bólu i nie oczekiwał od nikogo żadnego podziwu ani współczucia, ale to nie zmienia faktu, że wielu ludzi dzięki niemu zrozumiało mnóstwo rzeczy. Ks. Jan postarał się, abyśmy również wtedy, gdy jego już nie będzie, mogli przypomnieć sobie o tym, co w życiu ważne. I tak właśnie powstała książka Ekskluzywny żebrak. To mieszanka ciężkiej pracy nad tym, jak przekazać ludziom tematy o miłości, chorobie, wierze czy nawet śmierci. Gorąco polecam wam wszystkim i życzę miłej lektury! 🙂

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia