Magiczny przewodnik po filmie

Chociaż od premiery filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć minęły ponad trzy miesiące, to nie da się zapomnieć o Newcie Scamanderze i jego wesołej ferajnie. Eddie Radmayne sprawił, że dobrotliwego, poczciwego czarodzieja, który ponadto zajmował się ratowaniem zagrożonych wyginięciem magicznych stworzeń, pokochały rzesze fanów na całym świecie.

Tytuł: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie
Autor: Michael Kogge
Wydawnictwo: Media Rodzina

Na szczęście wielbiciele przygód jedynego w swoim rodzaju magizoologa nie musieli się z nim żegnać wraz z końcowymi napisami ekranizacji. Dzięki kolorowankom, które w ostatnim czasie cieszą się olbrzymią popularnością, każdy mógł nadać ulubionym postaciom odpowiednie barwy i uchwycić ich niepowtarzalność, w czym może pomóc wydana przez wydawnictwo Media Rodzina fantastyczna książeczka będąca doskonałą gratką nie tylko dla entuzjastów magicznych historii, ale również dla tych, którzy chcieliby się z nimi zapoznać.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie to 96-stronicowy podręcznik zabierający czytelników w niezwykłą podróż, która jest swoistym wprowadzeniem do nowojorskiego świata czarodziejów. Podzielono go na sześć rozdziałów (łącznie ze wstępem) i w każdym z nich zawarto najistotniejsze, a przy tym niezwykle pomocne informacje, dzięki którym poznawanie okazuje się jeszcze przyjemniejsze i bogatsze.

Przewodnik to przedstawienie nie tylko głównych postaci i ich najważniejszych cech, ale również najciekawszych zwierząt, miejsc i zaklęć, a także charakterystyka miejsc kluczowych dla całej opowieści.

Nie można nie wspomnieć o przepięknych zdjęciach, które nadają całości wyjątkowy charakter oraz mogą posłużyć jako wzornik do kolorowanek (jest to zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ nie trzeba szukać odpowiednich fotografii w grafice Google, co bywa męczące).

Wszystko przedstawiono w sposób niezwykle przystępny i przejrzysty, co sprawia, że treść przewodnika się po prostu chłonie.

Osobiście dowiedziałam się kilku naprawdę ciekawych rzeczy (z których wcześniej nie do końca zdawałam sobie sprawę), a także zwróciłam uwagę na obsadę aktorską, przeżywając przy tym lekki szok – nie spodziewałam się, że gdy w końcu zabiorę się do obejrzenia filmu, spotkam na ekranie Colina Farrella i Jona Voighta.

Z pewnością warto zaopatrzyć się w tę książeczkę i choć przez chwilę poczuć się magicznie, nawet jeśli otoczenie sprawia wrażenie jak najbardziej niemagicznego.

WydawnictwoMediaRodzina-3

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia