Perełki

Wiosna już za pasem, cieplejszy wieje wiatr, a na księgarnianych półkach „zakwitł” niejeden przebiśnieg. Wybraliśmy się na spacer i specjalnie dla Was wybraliśmy marcowe perełki.

New Adult

unnamed


Tytuł: Na zawsze razem.
Ella i Micha
Cykl: The secret (tom 2)
Autor: Jessica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 20 marca 2017 r.

 

Od wydania pierwszej części serii  The secret minął niecały rok. Choć w tym czasie pojawiło się wiele innych powieści New Adult, brak nazwiska Jessiki Sorensen budził pewien niepokój – jestem przekonana, że fani książek o Callie i Kaydenie wiedzą, o czym mówię, i doskonale mnie rozumieją. 

Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha skusiło nas zupełnie nową historią, co nie zmienia faktu, że gorszą. Obserwowaliśmy losy Elli i Michy z zaangażowaniem, licząc na to, że w końcu coś się wyjaśni i poznamy szczęśliwe zakończenie. Zakończenie nadeszło dopiero teraz (choć nie wiadomo – być może Sorensen jeszcze nie skończyła?). Na zawsze razem to godna kontynuacja historii z poprzedniej części. Tytuł sugeruje, że Ella i Micha zostaną na zawsze razem… Czyżby? 

Z New Adult jest jak z wojną i miłością – wszystko w nim możliwe. Jedno jest pewne: nie obędzie się bez emocji. Bądźcie czujni i przygotujcie się na emocjonalny rollercoaster, bo coś czujemy, że na zwykłym „było całkiem ciekawie” się nie skończy. Jessica Sorensen udowodniła nam, że wie, jak pisać, żeby do nas dotrzeć. Na co czekamy? Sprawdźmy, czy i tym razem dotrzymała słowa. 

 

Poradnik


Tytuł: Wierzę w 
szczęście
Cykl: Kurs pozytywnego myślenia (tom 2)

Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: Edipresse
Data premiery: 1 marca 2017 r.

Każdy z nas pragnie być szczęśliwy. I właśnie w odpowiedzi na tę potrzebę Beata Pawlikowska, słynna podróżniczka i pisarka, przygotowała serię zatytułowaną Kurs szczęścia. Ten 12-tomowy cykl to zapisy pozytywnych myśli i motywujących refleksji. W marcu ukazała się druga część. Czy poczuliśmy się natchnieni? I tak… i nie.

W porównaniu z pierwszym tomem drugi nadrabia pewne techniczne niedociągnięcia. Przede wszystkim pojawia się instrukcja. Już, albo dopiero teraz, wiemy, jak korzystać z książek. Autorka poleca czytać jeden rozdział na początek każdego dnia, a po jego zakończeniu – dopisać własne refleksje. Podobnego systemu nie było wcześniej.

Od strony merytorycznej książka to zapis luźnych myśli autorki. Każdy rozdział skupia się wokół jednego zagadnienia. Nie szukajcie tu jednak leku na całe zło. Za sprawą tej książki nie poznacie sekretów szczęścia, ale w najlepszym wypadku naprowadzicie swoje życie na właściwe tory. Ten poradnik to inspiracja, motywacja i pozytywny przewodnik duchowy. Ale nie gotowe rozwiązanie.

Książka wydana została w stylu, do którego przyzwyczaiła nas autorka. Solidna, kolorowa oprawka, poręczna zakładka i gruby papier. A do tego mnóstwo zabawnych ilustracji i podkreśleń. Ten tytuł aż tryska energią! Niech wiosna będzie z Wami!

 

Literatura sensacyjna


Tytuł
: Inwigilacja 
Cykl
Joanna Chyłka (tom 5)
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 15 marca 2017 r.

Zaginięcie syna to tragedia, o której nie sposób zapomnieć. Rodzice chłopaka, który kilkanaście lat temu przepadł jak kamień w wodę, wciąż mają przed oczami jego twarz. Dlatego gdy nagle pojawia się w Warszawie, myślą, że zdarzył się cud. A może jednak nie? Chłopak utrzymuje, że jest kimś zupełnie innym. Sprawę komplikuje fakt, że wyznaje islam, co stawia go na celowniku służb specjalnych. Komu trafia się ta sprawa? Kto jest słynny ze swojej niechęci do obcokrajowców? Oczywiście… mecenas Chyłka!

Mróz to autor, który rocznie pisze więcej książek niż statystyczny Polak czyta w całym swoim życiu. No dobrze, może jest to lekko naciągane, ale nie zmienia faktu, że Mróz wciąż jest na topie. Żadne roztopy i żadne wiosny nie są mu straszne. Tym razem wraca ze swoją słynną już serią o Chyłce i… utrzymuje poziom. Wciąż bawi dowcipem, intryguje fabułą i zaskakuje zakończeniem.

Od książki po prostu nie sposób się oderwać, a kontrowersyjny społecznie temat jedynie nadaje całości rumieńców. Jeśli dodać do tego dynamiczną akcje i zagmatwaną fabułę, mamy kolejny przepis na sukces. Inwigilacja to Mróz w najlepszym wydaniu. Czy kogoś trzeba jeszcze do niego przekonywać? Nie sądzimy!

 

Literatura fantastyczna

553013-352x500
Tytuł
: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 1 marca 2017 r.

Gdybyście mieli trzy życzenia, co byście z nimi zrobili? Wykorzystalibyście je od razu czy zastanowilibyście się sto razy przed podjęciem ostatecznej decyzji? A jeśli każde spełnione życzenie pociągałoby za sobą brzemienne w skutki wydarzenia (niekoniecznie pozytywne?) 

Zakazane życzenie to nowe spojrzenie na znane już czytelnikom Baśnie tysiąca i jednej nocy, a sama książka jest po prostu magiczna. Jest on – drobny złodziejaszek, który walczy nie tylko o przeżycie, ale również zmaga się z bolesnymi wspomnieniami; jest i ona – dżinn wyzwolony z lampy po ponad pięćsetletniej niewoli, okryty hańbą i zbezczeszczony. Dzieli ich dosłownie wszystko, a połączy jedno uczucie stare jak ten świat: miłość.

Książka Jessiki Khoury przenosi odbiorców do baśniowego świata, w którym uczucie rodzące się między głównymi bohaterami to tylko tło. Przede wszystkim jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni, odwadze (graniczącej czasem z głupotą), przywiązaniu, chęci bycia wolnym, a także walce, jaką toczą ze sobą dobro i zło. Porywająca akcja, świetnie nakreśleni bohaterowie i naprawdę subtelny wątek romantyczny sprawiają, że powieść zadowoli każdego fana fantastyki. 

Leave a commentMarysia K

5 lat ago

W planach mam Inwigilację, a Zakazana życzenie chyba nie dla mnie

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia