Płomienne uczucie

Czasem to, co dla nas najlepsze, wcale nie jest tym, czego tak naprawdę chcemy. Szalone decyzje, nieracjonalne wybory i nagły skok adrenaliny, chwile uniesienia, które kończą się długimi nocami płaczu i żalu… Ale czy strach przed bólem to wystarczający powód, by odmówić pokusie? W końcu – kto nie ryzykuje, ten nie ma, a płomienna miłość… wcale nie czeka na grzeczne dziewczynki.

Tytuł: Płomienna miłość
Cykl: Bridge (tom 2)
Autor: Meredith Wild
Wydawnictwo: Burda Książki

Darren jest strażakiem. Nieprzyzwoicie seksownym i gorącym. Równie często co pożary gasi kobiece pragnienie. Dla niego określenie „zły chłopiec” to komplement. Vanessa jest jego zupełnym przeciwieństwem – wiecznie zapracowana, grzeczna i skrupulatna. Jej życie kręci się wokół pracy. Nie ma czasu nawet na przelotne znajomości. Dodatkowo nie kręcą jej podrywacze. Poza jednym z nich. Kiedy Darren wpada jej w oko, od razu wie, że będą z tego kłopoty. Również ona staje się dla niego obiektem ogromnego pożądania. W powietrzu aż iskrzy od namiętności. Tymczasem wszystko wokół sprzysięga się przeciwko nim. Szef Vanessy, znajomi, a nawet brat Darrena. Czy w takich okolicznościach ich relacja ma jakąkolwiek szansę?

Płomienna miłość to typowy romans-erotyk. Dla miłośniczek tego gatunku okaże się prawdziwą gratką. Tym, czego może się spodziewać czytelnik, jest zbiór standardowych dla tego typu powieści elementów. Jest więc przystojny i bardzo niegrzeczny chłopiec, a z drugiej strony grzeczna i zapracowana dziewczyna. On jest chodzącą kwintesencją męskości – z zawodu strażak, z zamiłowania stały bywalec siłowni. A do tego ogromna namiętność niewymagająca słów, spojrzeń czy wyjaśnień. Po prostu miłość od pierwszego wejrzenia. Pojawia się też lubiany motyw przemiany głównego bohatera. Jednym zdaniem: Płomienna miłość spełni wszystkie pragnienia wielbicielek gorących romansów.

Świetnym elementem jest firma, w której pracuje Vanessa. Tym razem nie jest to jedynie „utrudniacz” fabularny, gdyż stanowi w książce oddzielny, interesujący wątek. I to nie tylko w aspekcie zawodowym, ale też… osobistym. Ta firma wprowadza w życie bohaterów więcej zamieszania, niż można by się tego spodziewać.

Płomienna miłość jest drugą częścią serii Bridge i chociaż do znajomości poprzedniego tomu nie jest niezbędna, to dobrze wyjaśnia tło całej historii. Łatwiej nam wtedy zrozumieć relacje bohaterów, a przede wszystkim poznać przyczynę, z powodu której powinni trzymać się od siebie z daleka. Co więcej – bohaterowie poprzedniego tomu pojawiają się tutaj w wielu istotnych momentach, a na końcu całej powieści autorka zaskakuje nas „dodatkową sceną” z ich udziałem. Dlatego przed sięgnięciem po drugi tom warto zapoznać się z Zagubioną miłością.

Jeśli zaś chodzi o porównanie obu części, to druga była dla mnie jeszcze lepsza niż poprzednia. Zdecydowanie bardziej polubiłam bohaterów. I to w równym stopniu Vanesse co Darrena. Ich charaktery, życiorys i motywacje były czymś, w co mogłam uwierzyć. Przekonali mnie do siebie, a ja z zainteresowaniem śledziłam ich losy. I jak zwykle to bywa – najbardziej interesujące okazało się zakończenie. Poza miłością i romansem pojawiły się jeszcze inne wątki, które ostatecznie zamknęły historię w ciekawy sposób.

Płomienna miłość to „babskie czytadło”, romans, który uprzyjemni szary dzień, poprawiając humor i pobudzając wyobraźnię. Lekka, niezobowiązująca historia przepełniona namiętnością i pożądaniem. Czy tym razem udało się utemperować niegrzecznego chłopca? Sprawdźcie same!
Płomienna miłośćTen link przeniesie cię do recenzji innych książek z kategorii literatura erotyczna.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia