Życie pod presją

Kto z nas nie odczuwa przymusu wiecznej perfekcyjności? Na tego typu kłamstwa szczególnie narażeni są nastolatkowie, dla których każda zła opinia może okazać się dramatem. Z podobnego założenia wyszła Michelle Falkoff, autorka jedynej lutowej premiery wydawnictwa Feeria.

 

Pod presją

 

 

Tytuł: Pod presją

Autor: Michelle Falkoff
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 320
Data premiery: 15 lutego 2017 r.

 

 

 

Kara wiedzie idealne życie. Ma wspaniałe oceny, wszystko jej się udaje. Aż do teraz. Bo perfekcja to iluzja, a Kara walczyła o to, żeby ją osiągnąć odkąd pamięta. Z tak wielką presją żeby odnieść sukces, trudno nie zrobić wszystkiego, co tego wymaga. Ale kiedy Kara zażywa nieznane narkotyki mające pomóc jej w ważnym teście, nie spodziewa się, że dostanie wiadomość od zablokowanego nadawcy, każącego jej wykonać tajemnicze instrukcje.

Michelle Falkoff zadebiutowała dobrze przyjętą powieścią Playlist for the Dead. W swojej drugiej książce postanowiła, co obecnie bardzo modne, wyśmiać dążenie do perfekcji. W Pod presją wydaje się ono aż przesadnie obsesyjne, główna bohaterka w końcu zrywa znajomość z najlepszymi przyjaciółkami ze względu na pojawiającego się na jej twarzy… pryszcza. Może i dla niektórych nastolatek byłby to dramat, ale dla większości osób to zbyt błaha sprawa, żeby się nią przejmować. Autorka starała się stworzyć nietuzinkową powieść z intrygującą zagadką, ale koniec końców jej książka nie wywołuje żadnych emocji. Zakończenie rozczarowuje, można się go domyślić już znacznie wcześniej, a główna bohaterka w swoim dążeniu do perfekcji wydaje się irytująca. Pod presją nie jest pozycją całkowicie złą, czyta się ją nieźle, głównie dzięki lekkiemu piórowi Falkoff, ale zdecydowanie nie będzie należała do najlepszych książek młodzieżowych roku.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia