Historia, która odmieniła świat

Zastanawialiście się kiedyś, jak przekonać kogoś, kto nie wierzy w zmartwychwstanie Jezusa? Każdy zawsze żąda dowodów, czegoś, co ułatwi zrozumienie tego wszystkiego. Zmartwychwstały to właśnie taka historia z perspektywy człowieka niewierzącego, która rozwiewa u niego wszystkie wątpliwości. 

Tytuł: Zmartwychwstały
Reżyseria:  Kevin Reynolds

 
Zmartwychwstały to historia zwyciężającego śmierć Jezusa przedstawiona oczami człowieka niewierzącego. Jest to namiestnik rzymski Clavius, niezachwiany w swoich przekonaniach, odważny i godny zaufania. Dzięki tym cechom jest w stanie najlepiej służyć Cezarowi. Sytuacja nieco zmienia się, kiedy po egzekucji ciało Jezusa znika. Zadaniem głównego bohatera jest przeprowadzenie szczegółowego śledztwa i odnalezienie ciała. Jednak wraz z rozwojem wydarzeń w sercu  Claviusa zaczynają rodzić się pytania, na które nie ma może znaleźć logicznego wytłumaczenia. 

Przez swój tytuł film może się wydawać produkcją typowo religijną, jednak już po kilku pierwszych scenach wiadomo, że tak nie jest. Twórca łączy przeplatające się ze sobą wątki sensacyjne i religijne oraz lekki posmak kryminału. Pokazuje historię zmartwychwstania Jezusa od strony racjonalnej. Poprzez głównego bohatera, który dokładnie bada wszystkie okoliczności zdarzenia, powoli docieramy do wyjaśnienia. Jednak dla Claviusa nie może to być prawda, człowiek wychowany w wojskowej dyscyplinie, ceniący chłód i opanowanie nigdy nie pozwoli sobie uwierzyć w, jak sądził, naiwne bajki rozpowiadane przez uczniów Jezusa. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy Clavius nie może dalej zaprzeczać, a już na pewno nie temu, co zobaczył na własne oczy. 

Zmartwychwstały to film opowiadający historię, którą niby wszyscy doskonale znamy, ale z innej perspektywy. Pokazuje drogę człowieka niewierzącego do odnalezienia wiary, do odnalezienia samego siebie. Może nie będzie to nic zaskakującego, ale na pewno produkcja na długo utrzymuje widzów w napięciu. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają ochotę obejrzeć coś bardziej ambitnego niż komedie czy zwykłe filmy akcji, z całym szacunkiem dla nich. Może nie jest to film dla każdego, jednak zachęcam, aby chociaż spróbować, a kiedy miną pierwsze minuty, cieszyć się z seansu. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia