Perełki

Przed nami weekend majowy, idealny moment, żeby nadrobić czytelnicze zaległości. Zapraszamy na szybkie zestawienie kwietniowych perełek. Może znajdziecie wśród nich coś, co warto zabrać ze sobą w drogę?

Powieść obyczajowa

 

Tytuł: Szczęście w San Miniato
Cykl: Wieczorny wiatr (tom 3)
Autor: Jean d’Ormesson
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 5 kwietnia 2017 r.

To już trzeci, a zarazem ostatni tom wyjątkowej serii opowiadającej losy czterech sióstr i czterech braci. Ledwie Europa otrząsnęła się z okropności I wojny światowej, a nowe zagrożenie już wisi w powietrzu. Polityka robi się równie burzliwa jak życie osobiste naszych bohaterów. Miłość i namiętność, ale też tragedie i dramaty… Jak zakończą się losy rodów, które w życiu spróbowały wszystkiego, poza nudą?

Wieczorny wiatr to seria wyjątkowa. Razem z bohaterami przenosimy się w świat minionej epoki, by poznać nie tylko jej blaski, ale też cienie. Ich życie osobiste jak zawsze pełne jest zawirowań, tym razem jednak coraz bardziej przenika je… polityka, a postacie znane z podręczników szkolnych pojawiają się również w fabule. Ostatni tom, wieńczący cykl, bogatszy jest w rozważania filozoficzne i historyczne. Autor nieraz oddaje się refleksom poruszającym nasze uśpione lęki i marzenia. Bez zmian pozostaje za to piękna narracja, dzięki której książka ani przez chwilę nie nuży. Warto zatrzymać się i razem ze Szczęściem w San Miniato dać się porwać epoce, która już bezpowrotnie odeszła do historii.

New Adult

w rytmie passady_300x450

 

Tytuł: W rytmie passady
Autor: Anna Dąbrowska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 24 kwietnia 2017 r.

Apetyt rośnie w miarę… tańczenia. Passada jest jak narkotyk – odurza, fascynuje i uzależnia. Sprawia, że raz się uśmiechamy, a raz zalewamy morzem łez. Czy to normalne? Przekonajcie się! 

Poznajcie zranioną i zagubioną Julitę oraz Marcela, który zrobi wszystko, aby odzyskać spokój. Miał być tylko konkurs, chodziło wyłącznie o nagrodę… Niestety, jak to zwykle bywa – los jest mistrzem w płataniu figli.

W rytmie passady zabierze was do świata, w którym muzyka i taniec to lekarstwo lepsze niż wszystkie chemikalia razem wzięte. A przy okazji raz na zawsze udowodni, że w książkach nie wszystko jest takie bajkowe, jak mogłoby się wydawać. Samo życie pisze ich historie… To powieść piękna i brzydka, dająca siłę i przerażająca. Kocham ją i jej nienawidzę. No i czekam na ciąg dalszy, bo to niemożliwe, żeby ta historia zakończyła się w TAKI sposób. Miłośnicy New Adult – biegnijcie do księgarni! 

 

Powieść fantastyczna

563874-352x500Tytuł: Losy Tearlingu
Cykl: Królowa Tearlingu (tom 3)
Autor: Erika Johansen
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 11 kwietnia 2017 r.

Trudno pożegnać się z ulubionymi bohaterami, prawda? Tym bardziej gdy cykl, którego ostatniego tomu z taką niecierpliwością się oczekiwało, jest inny od innych, a przez to jeszcze bardziej niesamowity. 

W ostatnim tomie czytelnik dowiaduje się, dlaczego pomysł Williama Teara na nowy, utopijny świat – chociaż dobry – nie przetrwał próby czasu (a może to ludzie nie byli na niego gotowi), kim była istota, której przezwisko Sierota siało postrach i zwątpienie pośród rodzimych mieszkańców gór Fairwitch, czy w końcu kto się krył pod mianem Ducha.

Erika Johansen stworzyła niezwykłą serię, która od pierwszego tomu nie tylko przyciąga uwagę swoją konstrukcją, ale również zabiera czytelnika w świat pełen magii i cudów (bo za taki można uznać pojawienie się Kel); gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością, a granica między jedną a drugą jest niezwykle płynna. Zaręczam, że fani Królowej Tearlingu nie zawiodą się jej zakończeniem. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia