Tropem pierwszej damy kryminału

Za jedną z najbardziej intrygujących rzeczy w życiu uważam to, że bierzemy udział w czymś, czego zupełnie nie rozumiemy.

Agatha Christie

Życie Agathy Christie pełne było niezwykłych i kontrowersyjnych wydarzeń, które zwykła opisywać we własnych powieściach. Chociaż od jej śmierci minęło dobrych 41 lat, do teraz wzbudza słuszną ciekawość. Poniżej prezentujemy Wam kilka ciekawostek na temat tej nadzwyczajnej kobiety.

I Pierwszą powieść Agatha napisała dzięki temu, że posprzeczała się z siostrą-pisarką, która zarzuciła jej wprost, że robi coś bardziej wartościowego niż siostra;

II Może Was zaskoczymy, ale autorka cierpiała na dysgrafię – jej prace były zazwyczaj dyktowane;

III W trakcie trwania pierwszej wojny światowej Agatha Christie pracowała jako pielęgniarka w szpitalu wojskowym, a następnie w aptece, stąd też jej bezbłędna znajomość substancji trujących;

IV  Agatha Christie jest jedynym pisarzem kryminalnym, który stworzył dwóch równie znanych bohaterów: Herculesa Poirot i pannę Jane Marple.

V Autorka ma za sobą również tajemnicze zniknięcie – w roku 1926 przez jedenaście dni szukało jej ponad 15 tysięcy wolontariuszy, gdy w końcu odnaleziono ją w niewielkim sanatoryjnym miasteczku Harrogate (gdzie przedstawiała się nazwiskiem kochanki męża) cierpiała na zanik pamięci;

VI Bardzo ciekawą rzecz – zdradzającą metody jej pracy – wyjawił znajomy pisarki Brian Aldiss

Kończyła ostatni rozdział książki, a następnie wybierała najmniej prawdopodobnego podejrzanego i wracając do początku, zmieniała niektóre fragmenty, aby go wrobić.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia