Perełki

 

 New Adult

Przyszloscvioletiluka_500_67

 

Tytuł: Przyszłość Violet i Luke’a
Cykl: The coincidence (tom 4) 
Autor: Jessica Sorensen 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 19 czerwca 2017 r. 

Po doskonałych trzech częściach cyklu The coincidencePrzypadkach Callie i Kaydena, Ocaleniu Callie i Kaydena oraz Przeznaczeniu Violet i Luke’a przyszedł czas na czwartą: Przyszłość Violet i Luke’a.

Violet czuje się zagubiona, bo sprawa, której w dzieciństwie była świadkiem, niespodziewanie nabiera tempa, nagle pojawiają się nowe fakty, które niebawem mogą zmienić jej życie. Luke’a natomiast coraz bardziej fascynuje nielegalna gra w pokera, jednak tym razem jego niebywały talent do oszukiwania staje się jego przekleństwem. Oboje muszą uporać się ze swoimi problemami. Początkowo samodzielnie, a następnie… No właśnie. Jak to się potoczy? Tego musicie dowiedzieć się sami! 

Tych, którzy znają poprzednie części cyklu oraz pozostałe książki Jessiki Sorensen, chyba nie trzeba przekonywać do sięgnięcia po tę; natomiast tych, którzy do tej pory nie poznali historii Callie i Kaydena oraz Violet i Luke’a, serdecznie zapraszamy do biblioteki albo księgarni – tego po prostu nie możecie przegapić. 

 

Literatura młodzieżowa

1493898575_0g9drqh8QQ9L_400_auto

 

Tytuł: Początek wszystkiego
Autor: Robyn Schneider 
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 14 czerwca 2017 r. 

Ezra jest gwiazdą, jakich mało. Króluje niemal we wszystkim. Jest też przystojny i dobrze zbudowany. Cassidy to dziewczyna, którą po prostu trzeba poznać. A więc Ezra ją poznaje. A ona poznaje Ezrę. Ale to dopiero początek. Początek… wszystkiego. 

Wakacje to piękny czas. Słońce, drinki z palemką, odpoczynek… od wszystkiego. Wykorzystajcie je jak najlepiej. Z Początkiem wszystkiego spędzicie bardzo dużo wspaniałych chwil. W końcu macie jedno życie! Po co je tracić na kiepskie lektury?

Jeśli szukacie książki idealnej na beztroskie wakacyjne dni (i noce), ta Was zachwyci. Już sama okładka przemawia tym niesamowitym letnim klimatem, a co dopiero treść! Historia Ezry i Cassidy z pewnością Wam się spodoba, a po jej poznaniu sami zapragniecie taką przeżyć. Wszystko przed Wami. Wakacje to doskonały okres na błogie szaleństwo i… nowe początki. 

Najpierw jednak przeczytajcie Początek wszystkiego. Niech to będzie pierwszy początek na Waszej liście. 

Young Adult

d9788381160650

Tytuł: Gra miłości
Autor: Huntley Fitzpatrick
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 26 czerwca 2017 r. 

Nie istnieje coś takiego jak łatwa miłość. Każde uczucie to pewne wyzwanie – dla nas, dla drugiej osoby i dla losu, który musi podjąć decyzję, co z tym dalej zrobić. No właśnie… Co z tym zrobić? 

Huntley Fitzpatrick dała nam się już poznać jako autorka, która umiejętnie i z niebywałą delikatnością ukazuje piękno pierwszej miłości – niełatwej, ale z pewnością niesamowicie fascynującej i przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju. Grę miłości można w pewnym sensie uznać za udaną kontynuację historii przedstawionej w Moim życiu obok

Grze miłości autorka nakreśliła obraz niezwykle wiarygodny – nie wyidealizowany, nie upiększony na siłę, ale całkiem „na serio”. Ukazała, że opieranie się na stereotypach nam nie wychodzi. Powinniśmy się skupić na tym, co istotne, a nie na jakichś nic niewartych przekonaniach i schematach. Fitzpatrick utwierdza nas w przekonaniu, że niewiele jest spraw, o których możemy się bez ograniczeń wypowiadać na podstawie tego, co nam się wydaje. Najważniejsze jest jednak poznanie – czasami nawet zwykła rozmowa może nas sprowadzić na ziemię i sprawić, że zaczniemy postrzegać rzeczywistość zgoła inaczej niż dotychczas. Dajcie się ponieść emocjom i zaprzyjaźnijcie się z Timem i Alice – trochę zagubionymi, ale tak jak my wszyscy szukającymi szczęścia. Prawdziwie i wbrew wszystkiemu!

 

Fantastyka młodzieżowa

`

 

Tytuł: Alight. Rozpaleni
Cykl: Trylogia Generacje (tom 2)
Autor: Scott Sigler
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 14 czerwca 2017 r. 

Em i jej zespół właśnie wylądowali na obcej planecie. Tuż po tym, jak odkryli tajemnicę własnej tożsamości, cudem uciekli przed Starszymi. Czas zacząć wszystko od nowa. Budzą się w metalowych trumnach i powoli odzyskują pamięć. Jednak nowa planeta nie jest bezpiecznym miejscem. Na każdym kroku czekają ich nowe zagrożenia, ale czy tylko na zewnątrz? Problemem okazuje się nie tylko wciąż kurczące się zapasy jedzenia, ale też konflikty wewnątrz załogi. Niejednego kusi władza. Czy Em uda się zachować porządek? A może właśnie nastał kres jej przywództwa…

Alight to rewelacyjna, dynamicznie napisana książka młodzieżowa, mieszcząca się bardziej w klimacie survivalu niż SF. Wielowątkowa fabuła i ciekawie poprowadzone intrygi sprawiają, że tempo historii nie spada ani na chwilę. A do tego pomysłowy, chociaż niebezpieczny świat. To wszystko razem gwarantuje wam mnóstwo wrażeń i wiele godzin niesamowicie emocjonującej przygody.

 

Fantasy

330127_namiestnik_576

 

Tytuł: Namiestnik
Autor: Adam Przechrzta
Wydawnictwo: Fabryka Słów 
Data premiery: 16 czerwca 2017 r. 

Olaf Rudnicki to alchemik, mieszkaniec Warszawy oraz Adept. Osoba mająca niezwykłą moc wpływania na otoczenie za pomocą słów poznanych w pełnych tajemnic enklawach. Przyszło mu żyć w bardzo niespokojnych czasach. Nadchodzi wojna. Unikający mieszania się do polityki alchemik mimo woli zostaje wciągnięty do gry, w której stawka jest dużo większa niż życie.

Namiestnik to kontynuacja Adepta autorstwa Adama Przechrzty. Autor kazał trochę czekać swoim fanom na kolejną część ale było warto. Ponownie zabierani zostajemy w przeszłość, mianowicie w sam środek pierwszej wojny światowej. Odepchnięta daleko na wschód rosyjska armia szykuje się do kontrofensywy. Między młotem a kowadłem znalazła się sama Warszawa. Czy rosyjski atak będzie przełomem na froncie? Do czego posuną się Rosjanie, aby wygrać wojnę, i po czyjej stronie opowie się Rudnicki? Tymczasem w enklawach pojawiają się coraz potężniejsze istoty, używające imion upadłych aniołów. Mury enklaw nie stanowią dla nich przeszkody i są większym zagrożeniem dla ludzkości niż Wielka Wojna.

Wszyscy fani pierwszej części nie będą zawiedzeni. W książce znajdą odpowiedzi na wiele pytań, które zadawali sobie, czytając Adepta. Jest to świetna kontynuacja znakomitej książki. Jeśli tamta cię porwała, ale nie jesteś pewny, czy warto przeznaczyć czas na tę, odpowiedź brzmi: jak najbardziej!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia