Perełki

Czasopismo

Książki_okladka_do netu

 

Tytuł: „Książki. Magazyn do czytania”
Wydanie specjalne na lato 

Jeśli kochacie książki – „Książki” przez duże K okażą się dla Was najlepszą formą wakacyjnej rozrywki! „Książki. Magazyn do czytania” to jedno z najciekawszych czasopism przeznaczonych dla tych, którzy bez książek nie wyobrażają sobie życia i których interesuje to, co nowego słychać w świecie literackim. 

W numerze specjalnym przeczytacie między innymi o tym, dlaczego tak naprawdę nic nie wiemy o Lemie i dlaczego jesteśmy przesadnie zakochani w Islandii. Znajdzie się też artykuł o… arcydziełach zamiast bestsellerów. Przekonacie się także, o czym śnią wierzby, a o czym myślą ptaki, i poznacie… dziesięć pikantnych kawałków – ranking literackich scen erotycznych według Małgorzaty I. Niemczyńskiej. Zaintrygowani? Sięgnijcie po ten magazyn, siądźcie wygodnie i dajcie się porwać w literacką podróż…

 

Literatura młodzieżowa

726235690o

 

Tytuł: Friendzone
Autor: Sandra Nowaczyk
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 5 lipca 2017 r.

Przyjaźń jest piękna. Z przyjaciółmi możemy szaleć, rozmawiać o wszystkim, bawić się na całego, a gdy coś nie pójdzie po naszej myśli – wyżalić się i wypłakać w rękaw. Uczuć w niej co niemiara, ale niektóre… nie pasują do tej układanki. Tatum i Griffin są niemal nierozłączni. Już jako dzieci zachowywali się jak brat i siostra, których nic ani nikt nie jest w stanie rozdzielić. Teraz, gdy są już prawie dorośli, wciąż są najlepszymi przyjaciółmi i wydaje się, że tak pozostanie na zawsze. Czyżby? Pewna umowa wciąż pozostaje aktualna. Chwilom słabości wstęp wzbroniony!

Friendzone to całkiem udany debiut, gdyż daje nam wiarę w to, że literatura się nie stacza, ale wręcz przeciwnie – rozwija na różne sposoby. Niepotrzebny nam kolejny autor, który stworzy przyszłą wizję świata, ale wciąż potrzebni nam autorzy, którzy dadzą w książkach wyraz prawdzie. Może nie jest to książka specjalnie ambitna, ale… chyba taka właśnie miała nie być! Chodziło o to, żeby napisać o czymś naturalnym i widocznym gołym okiem – i to się udało. Sandra Nowaczyk może śmiało pisać dalej. Być może wkrótce dołączy do grona bestsellerowych autorek Young i New Adult. POLSKICH autorek, które piszą równie dobrze jak te zagraniczne. 

Literatura obyczajowa

 

Wzgórze NiezapominajekTytuł: Wzgórze Niezapominajek
Autor: Anna Bichalska
Wydawnictwo: Harper Collins
Data premiery: 5 lipca 2017 r.

 

Zawirowania w życiu Leny sprawiają, że po latach wraca do Błękitnych Brzegów, by u swojej babci złapać trochę oddechu i zastanowić się nad życiem. W swoim dawnym pokoju znajduje tajemniczą szkatułkę, którą pozostawiła jej zmarła przed rokiem przyjaciółka – Julia. Bohaterka musi rozwikłać zagadki, które mają ją doprowadzić do odkrycia mrocznej tajemnicy. Prawda, którą Julia nosiła w sobie przez niemal całe życie, dotyczy nie tylko Leny, ale i bliskich jej osób. Tylko czy dziewczyna jest gotowa, by ją odkryć? Może się okazać, że tajemnica może zmienić na zawsze życie Julii.

Wzgórze Niezapominajek to opowieść, która niemal cały czas trzyma w napięciu. Chwilami wyciska z nas morze łez, zwłaszcza gdy Lena wraca pamięcią do bolesnych zdarzeń z przeszłości. Kiedy jednak bohaterka poznaje kolejne wskazówki, które zostawiła jej przyjaciółka, przechodzą nas ciarki. Być może również i my nie jesteśmy gotowi, by poznać prawdę? Powoli wszystkie wspomnienia oraz rozmowy z mieszkańcami Błękitnych Brzegów zaczynają układać się w logiczną całość. Ale prawda może zaboleć. Ci, którzy oczekiwali lekkiej i przyjemnej lektury, powinni nastawić się raczej na sporą dawkę emocji. Emocji, które mogą wstrząsnąć nawet naszym życiem.

Fantastyka

assassin's creed

Tytuł: Assassin’s Creed: Ostatni potomkowie. Grobowiec chana
Autor: 
Matthew J. Kirby
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 5 lipca 2017 r. 

Natalia, David, Grace i Sean przebywają w pracowniach należących do templariuszy. Warunki, które zapewnia im Zakon, są idealne. Mogą czuć się bezpieczni oraz mają nieograniczone możliwości, by poznawać wydarzenia z życia swoich przodków. Nie jest to przyjemne, jednakże wiedza zdobywana przez nich jest warta tego poświęcenia. W zamian mają bacznie obserwować świat w symulacji i szukać fragmentu Trójzębu Edenu. W tym samym czasie Owen i Javier są szkoleni przez assassina, który o nich dba, lecz nie jest w stanie zapewnić im odpowiednich warunków. Ma podobne pragnienia jak templariusze. Pytanie, kogo wybiorą nastolatkowie.

Grobowiec chana ta pełna emocji i zawirowań kontynuacja cyklu Assassin’s Creed. Teraz stawka jest o wiele większa, a my wraz z przyjaciółmi możemy obserwować odwieczny konflikt assassinów i templariuszy z obiektywnej strony. Różnorodne charaktery oraz odmienne intencje pozwalają przeżyć niesamowitą przygodę, ale też spotkać się oko w oko z niebezpieczeństwem. Bohaterowie muszą zadać sobie pytanie, czy świat naprawdę jest czarno-biały i którą stronę powinni wybrać. Muszą się pokierować rozsądkiem oraz… przeszłością, która czyha na nich na każdym kroku. 

 

urok grace'ówTytuł: Urok Grace’ów
Autor: 
Laure Eve
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 19 lipca 2017 r. 

River jest nowa. Odkąd się przeprowadziła, stara się nie zwracać na siebie uwagi otoczenia. Jest świadoma, że zmiana miejsca zamieszkania nie jest związana z oficjalną informacją podawaną otoczeniu, ale z błędem, który popełniła. Kiedy poznaje Grace’ów, zaczyna dostrzegać szansę na naprawę tego, co zniszczyła. Wie, że rodzeństwo jest niesamowite i ma o wiele więcej wpływów niż zwykli śmiertelnicy. Pragnie za wszelką cenę zbliżyć się do nich i poczuć się jak jedna z nich. Chce być wyjątkowa, niezwykła…

Urok Grace’ów to powieść idealna do tego, by oderwać się od rzeczywistości i poczytać przyjemną, lekką powieść fantastyczną. Jest oryginalna, nieszablonowa i trafiła w mój styl i własny kanon lektur, tak więc wszystkich miłośników fantastyki i nie tylko serdecznie zachęcam do zapoznania się z nią. Być może i was przyciągnie, rozkocha w sobie, a następnie rzuci… urok Grace’ów?

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia