Perełki jesienne

Jesień inspiruje. Pogoda przestaje zachwycać, ale świat momentalnie zaczyna mienić się różnorodnością barw. Wówczas i książki wydają się piękniejsze. Postanowiliśmy nieco zmienić formę naszych redakcyjnych Perełek i przedstawiać wam najciekawsze nowości i zapowiedzi sezonowo. Oczywiście wiąże się z tym też kilka fantastycznych (mamy nadzieję, że dla was również!) niespodzianek. To jak, zaczynamy? Zaczytajmy się jesiennie!

 

WRZESIEŃ

 

Tytuł: Złodzieje książek

Autor: Pearl Matthew
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data premiery: 13 września 2017 r.

 

Złodzieje książek to powieść, którą wystarczy zacząć czytać. Jej nie da się skończyć. Ta pasjonująca historia nie ma końca, choć jest efektem niezwykłej podróży w przeszłość. Jej bohaterami są bukinierzy – książkowi piraci, którzy są zdolni zrobić wszystko, nawet (albo: w szczególności) to, czego z różnych powodów nie zrobią wydawcy i pisarze. 

O fabule tej książki nie powinno się mówić nic więcej – to opowieść, w którą musisz wsiąknąć, i wyprawa, którą sam musisz odbyć, a później opowiedzieć. Przekonaj się, że Robert Louis Stevenson wciąż żyje, i wyobraź sobie, że jesteś podobny do niego. Co zrobisz, gdy o świat, który stworzyłeś, będą walczyć miliony? Jak postąpisz, gdy okaże się, że twoje życie nie jest tylko twoje? Daj się ponieść emocjom, których nie brak w Złodziejach książek. Pozwól przygodzie zdominować swoje myśli i zdrowy rozsądek. Po prostu skocz i… 

 

 

Tytuł: Wszechświat w twojej dłoni

Autor: Christophe Galfard 
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 11 września 2017 r.

 

Wszechświat w twojej dłoni to niezwykła podróż, w którą zabierze was uczeń Stephena Hawkinga. Wystarczy wyobraźnia i odrobina wolnego czasu, by przeżyć fantastyczną przygodę. Opowieści o gwiazdach, galaktykach, planetach fascynują nas od zawsze. Galfard zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata. Dzięki niemu ani Słońce, ani Księżyc, ani inne elementy galaktyki nie będą ci obce.

Otwórz oczy na wyjątkową lekturę o wyjątkowym temacie. O nas, o naszym miejscu na Ziemi – miejscu w ogromnym świecie. Nie wiemy, czy jesteśmy jedynymi istotami zamieszkującymi świat. Czy kiedykolwiek poznamy tę zagadkę? Może to doskonała okazja do tego, żeby dokonać niezwykłego odkrycia nie jako astronomowie, ale zwykli ludzie? Czas poszerzyć horyzonty. Wszechświat w twojej dłoni to lektura dla ciekawskich, marzycieli, wątpiących, osamotnionych… Słowem: dla każdego, kto chciałby sprawdzić się w roli kolejnego człowieka wyruszającego w nieograniczoną i dotąd nieokiełznaną przestrzeń!

 

PAŹDZIERNIK

 

 

Tytuł: It ends with us

Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 2 października 2017 r.

 

Wystarczy chwila, aby Colleen Hoover roztrzaskała nasze serca na kawałeczki. Hopeless, Maybe somedayUgly love, November 9Confess To nieistotne, które książki tej autorki już przeczytałeś (a może nie sięgnąłeś jeszcze po żadną?) – to It ends with us zrobi z twoich myśli miazgę. 

Jeśli wydaje ci się, że to kolejny chwyt marketingowy mający przekonać cię do tego, by przeczytać najnowszą powieść jednej z mistrzyni emocji – masz rację. WY-DA-JE CI SIĘ! Colleen Hoover nie potrzebuje reklamy, aby zaintrygować czytelników, a następnie zawładnąć ich umysłami. Jej powieści są marką samą w sobie. 

Jeszcze się zastanawiasz? Tak? To wyobraź sobie, że wchodzisz do kwiaciarni i wszystkie kwiaty podobają ci się tak bardzo, że najchętniej kupiłbyś wszystkie. Bez względu na ich cenę. Tak samo jest z Colleen Hoover. Jej styl zachwyca, chwyta cię za rękę, prowadzi i nie puszcza aż do końca (albo nawet jeszcze długo, długo po zakończeniu). Po prostu przeczytaj. Gwarantuję, że zyskasz znacznie więcej, niż mógłbyś przypuszczać!

 

Kochaj

 

Tytuł: Kochaj

Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 25 października 2017 r. 

Kiedy 5 lat temu na polskim rynku wydawniczym ukazała się książka Bóg nigdy nie mruga, nikt nie spodziewał się, że przyniesie taki odzew. Regina Brett – amerykańska dziennikarka i można by rzec „kobieta po przejściach” – napisała 50 życiowych lekcji. Lekcji, które napełniają optymizmem, chwytają za serce i które są dla nas drogowskazem. To lekcje pisane przez życie.

Autorka na pewno nie miała łatwo – samotne wychowywanie dziecka, problemy z alkoholem, nowotwór… Ale nie poddała się i postanowiła dać wsparcie również innym, którzy borykają się z podobnymi problemami. Tak właśnie powstało 50 pierwszych lekcji. Po tej książce ukazały się jeszcze trzy – Jesteś cudem, Bóg zawsze znajdzie ci pracę oraz Twój dziennik. 25 października ukaże się kolejna pozycja –  Kochaj.

Tym razem Regina Brett stworzyła bardzo osobistą książkę. W dzisiejszych czasach często zapominamy, że są obok nas ludzie, którzy potrzebują miłości. Również i my sami nie potrafimy otworzyć się na innych. Nie potrafimy kochać – ani siebie, ani otaczającego nas świata. Być może właśnie lekcje zapisane w książce Kochaj pomogą nam uporać się z własnymi uczuciami. Chyba każdy z nas został kiedyś zraniony albo zranił bliską osobę. Ta książka dedykowana jest nam wszystkim – miłosnym inwalidom, którzy nie potrafią przebaczać i przepraszać oraz osobom, które często źle lokują swoje uczucia.

 

 

LISTOPAD 

 

 

 

 

 

 

 

Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie
Bullet book. Bądź pięknie zorganizowana

Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 8 listopada 2017 r.

 

Zorganizuj sobie czas z bullet bookiem! 

Zapewne wielokrotnie próbowałeś tworzyć plany dnia, tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Kupiłeś planner, z którego bardzo chciałeś korzystać… ale tylko w momencie, w którym wziąłeś go do ręki i wyobraziłeś sobie siebie notującego, planującego i przy tym doskonale się bawiącego, a co najważniejsze – panującego nad swoim życiem i czasem. 

Bullet book to nietypowa książka przypominająca formą bullet journal, czyli tzw. bujo, który został stworzony po to, aby umożliwić każdemu przygotowanie własnego kalendarza, dziennika, organizera i notesu w jednym. Bullet book jest jednak czymś więcej – nie musisz zaczynać od zera i zastanawiać się, jak z białej kartki zrobić arcydzieło plastyki i kaligrafii w jednym. Znajdziesz w nim inspirujące wskazówki i twórcze ćwiczenia, które sprawią, że tworzenie sprawi ci radość. A codzienne obowiązki staną się proste jak drut. Nie będziesz mógł się doczekać wypełnienia kolejnej strony, dlatego czym prędzej wykonasz wszystkie zadania i zasiądziesz do pisania, rysowania i kolorowania. Zrelaksuj się i zacznij działać, a dowiesz się, co zrobić, żeby żyć życiem, jakiego pragniesz.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia