KONKURS nr 13

konkurs nr 13

Kochani,

witamy Was weekendowo i zapraszamy na KONKURS nr 13. Mimo że mamy południe, chcielibyśmy porozmawiać o gwiazdach. Nie tych z okładek czasopism i portali plotkarskich. Tych, które nocą rozświetlają nam drogę. Antoine de Saint-Exupéry pisał: Gwiazdy to małe, lśniące promyki zsyłające marzenia. Wiele osób twierdzi, że spadająca gwiazda może spełnić marzenie (choć uściślając – spadają meteory, a nie gwiazdy). Inni są przekonani, że gdy spada gwiazda, gdzieś na świecie umiera człowiek. Są tacy, którzy potrafią wróżyć z gwiazd. I tu przechodzimy do naszego pytania:

Co można zobaczyć w gwiazdach?

Do wygrania są książki ufundowane przez Wydawnictwo Dreams.

  • I miejsce – Upragniony deszcz i Księżyc nad przylądkiem
  • II miejsce – Tańcząc z delfinami

Życzymy sprzyjającej weny twórczej 🙂

Leave a commentKrzysztof Hawryszczyszyn

11 miesięcy ago

W gwiazdach możemy zobaczyć swoją przyszłość

Aneta

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć, że trzeba żyć pełnią sobą, spełniać swoje marzenia ponieważ gwiazdy nad naszymi głowami już dawno umarły my tylko widzimy ich echa, blask.

Bożena Trawa

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć wszystko co tylko można sobie tylko zamarzyć. Można w nich ujrzeć kształty, które składają się na piękny obraz jaki tylko my możemy zobaczyć, a spadające gwiazdy mogą przynieść nam spełnienie długo oczekiwanych marzeń

Aleksandra Szczepanik

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć
to, co chcą nam dobrego przeznaczyć.
I jeśli mocno w to będziemy wierzyć,
dostarczą nam one pięknych przeżyć.
Można zobaczyć miłość, zdrowie,
a może i to i to… po połowie.
Można zobaczyć płynące mleko
po pobliskiej krainie całkiem niedaleko.
Twardowskiego, co na Księżyc nie doleciał
i na kogucie w środku gwiazdy sie zasiedział.
Zobaczyć można wszystko, zupełnie.
To, co wyobraźnia nam podszepnie.

Sylwia Waligóra

11 miesięcy ago

Gwiazdy przywołują na myśl marzenia – ileż to razy słyszymy powiedzenie „sięgnąć gwiazd”… Niektóre nasze pragnienia są tak trudne do zrealizowania i tak od nas oddalone, że ich osiągnięcie zdaje się niemożliwym. W gwiazdach odbijają się nasze najskrytsze marzenie – dlatego tak często w nie spoglądamy…

Monika Stanisławska

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć wszystko co tylko chcemy nasze marzenia i pragnienia.

Włodek Piasecki

11 miesięcy ago

Gwiazdy to spadające życzenia , wypowiedz je a spełnią się . I właśnie tak robię gdy widzę spadająca gwiazdę ……zaciskam kciuki aby życzenie zostało spełnione . Latem lubię przyglądać się gwiazdkom na niebie , patrzeć na kobierzec utkany z gwiazd i wtedy widzę w nich ….moja kochaną córeczkę , która odeszła do lepszego świata …..

Katarzyyna

11 miesięcy ago

Własna przyszłość.Astrologia bywa niezwykle precyzyjna.

Agnieszka Szwenk

11 miesięcy ago

W gwiazdach możemy zobaczyć swoje marzenia, pragnienia, swoich ukochanych przodków, ktorzy patrzą na nas i nad nami czuwają. Możemy tam zobaczyć wszystko co tylko nam się zamarzy i na co pozwoli nam nasza wyobraźnia.

Ewelina Łukawska

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć co tylko zapragniemy. Jedni widzą w nich odpowiedź na swoje problemy, inni swoją przyszłość. Gwiazdy, poza tym, że zwyczajnie są przepiękne, pozwalają ukoić myśli, uspokoić się, Wpatrując się w nie można odnaleźć rozwiązanie swoich problemów. Niektórzy wyczekują spadającej gwiazdy, by wypowiedzieć skryte życzenie. Czy się ono spełni? Zależy tylko od tego, jak mocno w jego spełnienie będziemy wierzyć.

Anna Bednarek

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć nadzieje…w bezkresnej oddali błyszczy światełko, migoce radośnie z uśmiechem. Jedne są bliżej nas inne dalej. Jak realizacja naszych marzeń i planow… w gwiazdach mozemy ujrzec stałość i pewność. Przeksztalcają się na widnokręgu zależnie od pory roku, przyblizają, oddalają ale zawsze tam są. I zawsze mozemy miec ulubioną gwiazdkę. Witać się z nią, mowic do niej i zwierzać się w oczekiwaniu na milość

Kasia Sk

11 miesięcy ago

W Gwiazdach można zobaczyć iskierkę swojego marzenia, nadzieję na lepsze jutro, światło rozpromieniające nam drogę, radosną nowinę, drogowskaz, znak, za którym powinniśmy podążać.

Anna Kulawiak

11 miesięcy ago

Człowiek od tysięcy lat tak samo tęsknie spogląda w niebo. Szukamy w gwiazdach odpowiedzi na pytania, które nas dręczą, wypatrujmy nadziei. W świetle gwiazd poszukujemy magii. Pragniemy, by spadająca gwiazda była dla nas zwiastunem przychylności losu, by przyniosła nam spełnienie marzeń.
Chyba potrzebujemy takiego wsparcia, zastrzyku optymizmu zesłanego nam wprost z nieba. Przecież nie każdemu zdarzy się ujrzeć spadającą gwiazdę, a ta którą dostrzegliśmy spadła na pewno tylko dla nas.
Ważne, że dzięki nim wciąż pragniemy marzyć.

Małgorzata Rolla

11 miesięcy ago

W gwiazdach mozna zobaczyć drogę którą która mamy podążać

Bernadeta Rohda

11 miesięcy ago

W gwiazdach możemy zobaczyć to, na co pozwoli nam nasza wyobraźnia, im bardziej kreatywni jesteśmy, tym więcej w nich dostrzeżemy.
I gwiazdy dają nam odrobinę nadziei, ich blask prowadzi nas, rozświetla nam drogę.

Karina Szkutnik

11 miesięcy ago

Gwiazdy tp coś magicznego i jeśli człowiek się dobrze przypatrzy zobaczy w nich nie tylko cała historię wszechświata, ale i przyszłość.

Karolajna

11 miesięcy ago

W gwiazdach można zobaczyć tak naprawdę wszystko co się chce. Dla niektórych to tylko gwiazdy – Mały Wóz, Wielki Wóz, czy po prostu jasne punkciki na niebie. Dla innych gwiazdy to coś więcej, to coś jakby magicznego i jedynego w swoim rodzaju. Wtedy można w nich zobaczyć swoje marzenia, można z nich uzyskać niezliczone odpowiedzi, zobaczyć przyszłość czy po prostu to, co podpowie nam wyobraźnia.

Dagmara Kowalewska

10 miesięcy ago

W gwiazdach mogę zobaczyć moje MARZENIA, które wierzę że się spełnią
🙂

Paulina Nowak

10 miesięcy ago

W gwiazdach możemy zobaczyć wiare w spełnienie marzeń. Całe życie patrzę w nie i myślę, czy kiedyś spadnie dla mnie chociaż jedna by spełnić moje marzenie?

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia