KONKURS nr 13

Kochani,

witamy Was weekendowo i zapraszamy na KONKURS nr 13. Mimo że mamy południe, chcielibyśmy porozmawiać o gwiazdach. Nie tych z okładek czasopism i portali plotkarskich. Tych, które nocą rozświetlają nam drogę. Antoine de Saint-Exupéry pisał: Gwiazdy to małe, lśniące promyki zsyłające marzenia. Wiele osób twierdzi, że spadająca gwiazda może spełnić marzenie (choć uściślając – spadają meteory, a nie gwiazdy). Inni są przekonani, że gdy spada gwiazda, gdzieś na świecie umiera człowiek. Są tacy, którzy potrafią wróżyć z gwiazd. I tu przechodzimy do naszego pytania:

Co można zobaczyć w gwiazdach?

Do wygrania są książki ufundowane przez Wydawnictwo Dreams.

  • I miejsce – Upragniony deszcz i Księżyc nad przylądkiem
  • II miejsce – Tańcząc z delfinami

Życzymy sprzyjającej weny twórczej 🙂

Leave a commentKrzysztof Hawryszczyszyn

4 lata ago

W gwiazdach możemy zobaczyć swoją przyszłość

Aneta

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć, że trzeba żyć pełnią sobą, spełniać swoje marzenia ponieważ gwiazdy nad naszymi głowami już dawno umarły my tylko widzimy ich echa, blask.

Bożena Trawa

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć wszystko co tylko można sobie tylko zamarzyć. Można w nich ujrzeć kształty, które składają się na piękny obraz jaki tylko my możemy zobaczyć, a spadające gwiazdy mogą przynieść nam spełnienie długo oczekiwanych marzeń

Aleksandra Szczepanik

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć
to, co chcą nam dobrego przeznaczyć.
I jeśli mocno w to będziemy wierzyć,
dostarczą nam one pięknych przeżyć.
Można zobaczyć miłość, zdrowie,
a może i to i to… po połowie.
Można zobaczyć płynące mleko
po pobliskiej krainie całkiem niedaleko.
Twardowskiego, co na Księżyc nie doleciał
i na kogucie w środku gwiazdy sie zasiedział.
Zobaczyć można wszystko, zupełnie.
To, co wyobraźnia nam podszepnie.

Sylwia Waligóra

4 lata ago

Gwiazdy przywołują na myśl marzenia – ileż to razy słyszymy powiedzenie „sięgnąć gwiazd”… Niektóre nasze pragnienia są tak trudne do zrealizowania i tak od nas oddalone, że ich osiągnięcie zdaje się niemożliwym. W gwiazdach odbijają się nasze najskrytsze marzenie – dlatego tak często w nie spoglądamy…

Monika Stanisławska

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć wszystko co tylko chcemy nasze marzenia i pragnienia.

Włodek Piasecki

4 lata ago

Gwiazdy to spadające życzenia , wypowiedz je a spełnią się . I właśnie tak robię gdy widzę spadająca gwiazdę ……zaciskam kciuki aby życzenie zostało spełnione . Latem lubię przyglądać się gwiazdkom na niebie , patrzeć na kobierzec utkany z gwiazd i wtedy widzę w nich ….moja kochaną córeczkę , która odeszła do lepszego świata …..

Katarzyyna

4 lata ago

Własna przyszłość.Astrologia bywa niezwykle precyzyjna.

Agnieszka Szwenk

4 lata ago

W gwiazdach możemy zobaczyć swoje marzenia, pragnienia, swoich ukochanych przodków, ktorzy patrzą na nas i nad nami czuwają. Możemy tam zobaczyć wszystko co tylko nam się zamarzy i na co pozwoli nam nasza wyobraźnia.

Ewelina Łukawska

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć co tylko zapragniemy. Jedni widzą w nich odpowiedź na swoje problemy, inni swoją przyszłość. Gwiazdy, poza tym, że zwyczajnie są przepiękne, pozwalają ukoić myśli, uspokoić się, Wpatrując się w nie można odnaleźć rozwiązanie swoich problemów. Niektórzy wyczekują spadającej gwiazdy, by wypowiedzieć skryte życzenie. Czy się ono spełni? Zależy tylko od tego, jak mocno w jego spełnienie będziemy wierzyć.

Anna Bednarek

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć nadzieje…w bezkresnej oddali błyszczy światełko, migoce radośnie z uśmiechem. Jedne są bliżej nas inne dalej. Jak realizacja naszych marzeń i planow… w gwiazdach mozemy ujrzec stałość i pewność. Przeksztalcają się na widnokręgu zależnie od pory roku, przyblizają, oddalają ale zawsze tam są. I zawsze mozemy miec ulubioną gwiazdkę. Witać się z nią, mowic do niej i zwierzać się w oczekiwaniu na milość

Kasia Sk

4 lata ago

W Gwiazdach można zobaczyć iskierkę swojego marzenia, nadzieję na lepsze jutro, światło rozpromieniające nam drogę, radosną nowinę, drogowskaz, znak, za którym powinniśmy podążać.

Anna Kulawiak

4 lata ago

Człowiek od tysięcy lat tak samo tęsknie spogląda w niebo. Szukamy w gwiazdach odpowiedzi na pytania, które nas dręczą, wypatrujmy nadziei. W świetle gwiazd poszukujemy magii. Pragniemy, by spadająca gwiazda była dla nas zwiastunem przychylności losu, by przyniosła nam spełnienie marzeń.
Chyba potrzebujemy takiego wsparcia, zastrzyku optymizmu zesłanego nam wprost z nieba. Przecież nie każdemu zdarzy się ujrzeć spadającą gwiazdę, a ta którą dostrzegliśmy spadła na pewno tylko dla nas.
Ważne, że dzięki nim wciąż pragniemy marzyć.

Małgorzata Rolla

4 lata ago

W gwiazdach mozna zobaczyć drogę którą która mamy podążać

Bernadeta Rohda

4 lata ago

W gwiazdach możemy zobaczyć to, na co pozwoli nam nasza wyobraźnia, im bardziej kreatywni jesteśmy, tym więcej w nich dostrzeżemy.
I gwiazdy dają nam odrobinę nadziei, ich blask prowadzi nas, rozświetla nam drogę.

Karina Szkutnik

4 lata ago

Gwiazdy tp coś magicznego i jeśli człowiek się dobrze przypatrzy zobaczy w nich nie tylko cała historię wszechświata, ale i przyszłość.

Karolajna

4 lata ago

W gwiazdach można zobaczyć tak naprawdę wszystko co się chce. Dla niektórych to tylko gwiazdy – Mały Wóz, Wielki Wóz, czy po prostu jasne punkciki na niebie. Dla innych gwiazdy to coś więcej, to coś jakby magicznego i jedynego w swoim rodzaju. Wtedy można w nich zobaczyć swoje marzenia, można z nich uzyskać niezliczone odpowiedzi, zobaczyć przyszłość czy po prostu to, co podpowie nam wyobraźnia.

Dagmara Kowalewska

4 lata ago

W gwiazdach mogę zobaczyć moje MARZENIA, które wierzę że się spełnią
🙂

Paulina Nowak

4 lata ago

W gwiazdach możemy zobaczyć wiare w spełnienie marzeń. Całe życie patrzę w nie i myślę, czy kiedyś spadnie dla mnie chociaż jedna by spełnić moje marzenie?

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia