Sprawdzisz, czy drzwi są zamknięte

W Trzeciej poznajemy troje bohaterów. Pierwsza to młoda psychoterapeutka, która stara się ułożyć swoje życie po nieudanym związku. Ma swój gabinet, pomaga pacjentom pozbierać się po różnych traumatycznych sytuacjach. Sama ma niestety problem z poukładaniem swojego życia. Zresztą, jak sama twierdzi, została psychoterapeutką dlatego, że nikt nie potrafił jej pomóc. Uznała zatem, że najlepiej będzie, gdy sama sobie pomoże. Jednak czy na pewno da radę? Przekonajcie się!

Tytuł: Trzecia
Autor: Magda Stachula
Wydawnictwo: Znak 

Druga to Lilianna – kobieta bardzo atrakcyjna, po czterdziestce. To kobieta sukcesu. Jest bardzo stanowcza i twardą ręką rządzi w swojej warszawskiej firmie. Jej małżeństwo przestało istnieć, kiedy Lilianna pokochała Borysa Antona – Rosjanina. I w końcu Anton – młody, przystojny muzyk-gitarzysta z Petersburga. Jest bardzo tajemniczy, a w trakcie lektury dowiadujemy się powoli o jego szemranej przeszłości.

Oczywiście losy naszych bohaterów są ze sobą ściśle powiązane. Jak wiadomo, takie powiązania prowadzą do bardzo zaskakujących i niesamowitych zdarzeń.

Jest to moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. Jednak nie zawiodłam się. Autorka potrafi zaskoczyć, a wątki obyczajowe zostały przez nią bardzo dobrze skonstruowane. Wątek psychologiczny też bardzo mi przypadł do gustu. Historia jest od samego początku dobrze poprowadzona. Nie przepadam za thrillerami, jednak tu podobała mi się ta nutka strachu wprowadzona przez autorkę.

Bardzo przypadła mi do gustu postać Elizy i Lilianny. Ta pierwsza jest nieco pokręcona, można się spodziewać, że jej zachowanie nie jest normalne, a Lilianna to kobieta zakochana do szaleństwa, która zrobi wszystko… dla miłości? Bo czy kobiety, zdecydowanej odzyskać swoją miłość, nie stać na wszystko? Bo kobieta zraniona to kobieta niebezpieczna. Czy tak samo będzie w tym przypadku? Najmniejszym zaskoczeniem był dla mnie Anton. Dlaczego…?

Do gustu przypadł mi bardzo wątek obyczajowy Trzeciej. Jest on w zasadzie zbudowany na relacjach Elizy i Lilianny. Można tu zauważyć, że autorka świetnie poprowadziła czytelnika przez ten wątek. Obie kobiety są skrajnie różne. Każda z nich poszukuje czegoś innego, inaczej planuje swoje życie, inaczej je postrzega. Eliza i jej brudne sekrety kontra Lilianna, która desperacko poszukuje szczęścia. Dlaczego los je ze sobą połączy?

Jak już wcześniej wspomniałam, nie jestem fanką thrillerów, jednak po przeczytaniu Trzeciej Magdy Stachuli chyba przekonam się do tego gatunku. Ta nutka strachu jest bardzo interesująca. Może tu akurat ten strach jest bardzo stonowany i dlatego tak mi się podoba. Ogólnie nie lubię się bać. Książkę serdecznie wam polecam, Trzecia to bardzo ciekawa propozycja.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia