Nowy rok z bullet bookiem!

U progu nowego roku postanowiłam przyjrzeć się dwóm publikacjom wydanym co prawda kilka miesięcy temu, ale doskonale wpasowującym się w noworoczny szał planowania. Poznajcie Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie Bullet book. Bądź pięknie zorganizowana

Tytuły: Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie
Bullet book. Bądź pięknie zorganizowana
Autorzy: Zennor Compton oraz David Sinden 
Wydawnictwo: Insignis

 

Zapewne wielokrotnie próbowaliście tworzyć plany dnia, tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Kupiliście planer, z którego bardzo chcieliście korzystać… ale tylko w momencie, w którym wzięliście go do ręki i wyobraziliście sobie siebie notujących, planujących i przy tym doskonale się bawiących, a co najważniejsze – panujących nad swoim życiem i czasem. 

Przełom starego i nowego roku jest tym okresem, kiedy podsumowujemy minione wydarzenia, ale przede wszystkim z ogromnym optymizmem i pewnością siebie planujemy przyszłe. Wierzymy w to, że tym razem uda nam się tak zorganizować swoje codzienne życie, abyśmy z przyjemnością wstawali do szkoły czy do pracy – z przekonaniem, że każdego dnia znajdziemy choć odrobinę czasu dla siebie. Ta myśl sprawia, że sami siebie motywujemy do wykonania obowiązków, aby zaraz po nich przejść do wyczekiwanych przyjemności. 

Niestety, często dzieje się tak, że marzenia o doskonale zorganizowanym życiu po czasie okazują się mrzonkami, a codzienność na powrót staje się przytłaczająca i monotonna. Tworzenie planerów częściej nas męczy, niż w czymkolwiek pomaga. I choć z ogromną radością postanawialiście, że w końcu urozmaicicie sobie czas wolny, wcale nie chce wam się ozdabiać kartek pięknymi rysunkami, zaczynacie twierdzić, że to strata czasu, że przecież macie masę pracy, po czym siadacie do komputera i… przeglądacie Facebooka.

Wydawnictwo Insignis wyszło naprzeciw naszym potrzebom i żeby „odciążyć” nas od własnoręcznego rysowania i układania planera, przygotowało bullet book, czyli coś, co łączy w sobie typowy planer z kreatywną książką o sobie. 

Bullet book to publikacja nietypowa, przypominająca formą bullet journal, czyli tzw. bujo, który został stworzony po to, aby umożliwić każdemu przygotowanie własnego kalendarza, dziennika, organizera i notesu w jednym. Bullet book jest jednak czymś więcej – nie musicie zaczynać od zera i zastanawiać się, jak z białej kartki zrobić arcydzieło plastyki i kaligrafii w jednym. Znajdziecie w nim inspirujące wskazówki i twórcze ćwiczenia, które sprawią, że tworzenie sprawi wam radość, a codzienne obowiązki staną się proste jak drut. Nie będziecie mogli się doczekać wypełnienia kolejnej strony, dlatego czym prędzej wykonacie wszystkie zadania i zasiądziecie do pisania, rysowania i kolorowania.

Muszę przyznać, że początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do idei bullet booka, ale gdy tylko dokładnie poznałam wszystkie jego walory, doszłam do wniosku, że tak naprawdę to jedna z lepszych inicjatyw wydawniczych – taka, która nie ogranicza nas wyłącznie do czytania książek, ale angażuje niemal wszystkie nasze zmysły i dodatkowo pozwala się przełamać, aby stworzyć coś dla siebie; coś, czego po chwili nie odłożymy na półkę, ale z czym przejdziemy dzień po dniu przez cały rok. I doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy wciąż twierdzą, że nie mają czasu – wcale nie będziecie mieć wrażenia, że tracicie czas na głupoty ani że nie nie macie ochoty na robienie czegokolwiek. Bullet book jest dla was, a nie wy dla niego. Będzie wam służył, zrobi za was większość rzeczy, które mogłyby sprawić wam kłopot, waszym zadaniem będzie tylko… zrelaksowanie się i czerpanie korzyści z tego, co on daje. 

To dwie niepowtarzalne „książki”, które sprawią, że planowanie okaże się dla was jedną z najwspanialszych czynności, a nie obowiązkiem, który miał być przyjemnością, a jest swego rodzaju codzienną torturą. 

I uspokajam przedstawicieli męskiej części czytelników – jeśli chcecie przełamać stereotyp mężczyzny, któremu nie wypada tracić czasu na podobne, „dziewczęce”!, rzeczy, wbrew podtytułowi (Bądź pięknie zorganizowana) bullet book idealnie sprawdzi się także u was. Pytanie tylko, czy interesują was takie… błyskotki 🙂

Zrelaksujcie się zatem i zacznijcie działać, a dowiecie się, jak żyć życiem, jakiego pragniecie.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia