Pocałunek pod jemiołą

Londyn, rok 1845. Amerykanin Rafe Bowman, syn bogatego przedsiębiorcy, przyjeżdża do Londynu, by poślubić piękną Natalie Blandford – córkę lorda Blandforda. To jedyny warunek, który musi spełnić Rafe, by móc przejąć interesy po ojcu. Z kolei lord Blandford liczy, że tym mariażem zapewni dobrą przyszłość swojej córce. Zanim jednak dojdzie do zaręczyn, znany z licznych podbojów miłosnych Rafe musi nauczyć się londyńskich manier. Na jego drodze stanie Hannah.

(…) ludzie zawsze mieli nadzieje i obawy, zawsze marzyli i pożądali, niezależnie od tego, w jakich czasach przyszli na świat.

Lisa Kleypas

Tytuł: Pocałunek pod jemiołą
Cykl: Wallflowers (tom 5)
Autor: Lisa Kleypas
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Książki dla kobiet

 

Wydawałoby się, że Pocałunek pod jemiołą to powieść jak każda inna. Mamy tutaj dość typowy schemat. Główny bohater to niewiarygodnie przystojny mężczyzna, który nie cieszy się raczej dobrą reputacją – typowy łajdak i hulaka. Jednak właśnie te cechy sprawiają, że nie jest w stanie mu się oprzeć żadna kobieta. Z tej reguły wyłamuje się jednak Hannah Appleton – uboga kuzynka i przyzwoitka Natalie Blandford. Dziewczyna nie przepada za mężczyzną i próbuje wszelkimi sposobami zniechęcić Natalie do małżeństwa. No bo jak to wygląda? Dobrze urodzona, piękna kobieta o nienagannych manierach i typowy Amerykanin, który ugania się za każdą spódniczką? To nie może się udać. 

Gdy Hannah pierwszy raz spotyka Rafe’a, ten od razu ją uwodzi. Nieśmiała dziewczyna próbuje stawiać opór i jeszcze bardziej nastawia się przeciwko niemu. Jednak jej niewinność, upór i niechęć do głównego bohatera działają na niego jak magnes. Początkowo wydaje się, że mężczyzna robi jej na złość, a uwodzenie dziewczyny to dla niego świetna zabawa i rozgrzewka przed zaręczynami z Natalie. Ale uczucie okazuje się silniejsze i bohaterem kieruje już nie tylko pożądanie. No ale zejdźmy na ziemię! Przecież wiadomo, że bogaty i przystojny Rafe nie zrezygnuje z szansy na odziedziczenie majątku dla jakiejś ubogiej i mało znaczącej w środowisku dziewczyny, prawda?

Pocałunek pod jemiołą to romans historyczny, w którym zakocha się chyba każda fanka współczesnych romansów. To książka pełna uczuć i emocji, pożądania i odkrywania swoich pragnień. Wartka akcja sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Z jednej strony to dobra wiadomość, bo powieść bardzo wciąga. Jednak z pewnością niejedna z was będzie ubolewać nad tym, że tak szybko się skończyła. Mamy tu wszystko, co dobry romans mieć powinien –  uczuciowe rozterki, dylematy i serca rozpalone pożądaniem. Dodatkowo autorka serwuje nam jeszcze smaczki w postaci komicznych zdarzeń czy zabawnych dialogów „paprotek”, które czytelnicy zdążyli już poznać w poprzednich częściach cyklu. No i prawdziwie świąteczna atmosfera – choinka sięgająca do sufitu, rozpalony kominek, a w tle Opowieść wigilijna Dickensa. W takim otoczeniu nietrudno o miłość…

Jeśli szukacie książki przepełnionej uczuciami, z bohaterami, których nie da się nie lubić, i z nie tak banalną fabułą, jakby mogło się wydawać, Pocałunek pod jemiołą z pewnością jest dla was. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia