Kiedy w grę wchodzi miłość, nic już się nie liczy

Czasami nawet miliony dolarów nie potrafią zastąpić obecności drugiego człowieka. Bo kiedy w grę wchodzi miłość, wszystko to, co materialne, przestaje się liczyć. Jedyne, na czym ci zależy, to patrzenie na jej oczy i uśmiech. Dotyk jej warg i drobne gesty, które czynią cię nie tylko szczęśliwszym, lecz także o wiele bogatszym – wewnętrznie. Ale czy Colt Stafford rzeczywiście zdecyduje się porzucić swoje dotychczasowe życie na Wall Street dla jakiejś kobiety?

Tytuł: Z powrotem w siodle
Autor: Ruth Logan Herne
Wydawnictwo: Dreams

Z powrotem w siodle… Kiedy początkowo zobaczyłam ten tytuł, spodziewałam się jakiejś ckliwej historii o miłości do koni i wyścigach. A jednak okazało się, że autorka wymyśliła sobie to wszystko nieco inaczej. Akcja rozpoczyna się od przyjazdu Colta Stafforda do rodzinnego domu w Double S. Zawirowania na giełdzie sprawiły, że bez żadnych środków musiał podjąć trudną decyzję i wrócić do miasteczka swojego dzieciństwa. Powitanie raczej nie należy do najmilszych. Pistolet wycelowany w jego plecy sprawia, że czuje się tam jak intruz. Nowa gospodyni jego ojca – Angelina – to twarda zawodniczka, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Mimo że ich pierwsze spotkanie jest dość burzliwe, od samego początku wyczuwa się między nimi chemię. Ale zarówno Colt, jak i Angelina mają swoją przeszłość, która rzutuje na ich teraźniejsze życie. 

Powieść Ruth Logan Herne jest czymś więcej niż historią rodzącej się miłości dwójki ludzi. Wydaje się, że każdy z przedstawionych bohaterów jest tutaj „po przejściach”. Sam – ojciec Colta – stracił żonę, a jego kolejne małżeństwo okazało się pomyłką. Zaślepiony chęcią zysku zraził do siebie wielu ludzi – nie tylko okolicznych mieszkańców, ale przede wszystkim swoich synów. Również Nick – brat Colta – nie potrafi odnaleźć się po odejściu swojej żony. Nie radzi sobie z wychowaniem dwóch córek, które podobnie jak tata chciałyby uczestniczyć w życiu rancza. Mężczyzna woli jednak trzymać je z dala od tego wszystkiego i jest przekonany, że wyjdzie im to na dobre. Czy na pewno?

No i dochodzimy w końcu do naszych głównych bohaterów. Colt po śmierci matki nigdy nie zaznał miłości ze strony ojca. Postanowił szybko się wyprowadzić do Nowego Yorku, by tam zbijać miliony na Wall Street. Z kolei Angelina Morales to z zawodu policjantka. Ostatni przestępca, którego udało jej się wsadzić, postanowił się zemścić i pozbawił życia jej ojca. Angelina w obawie o życie swojej rodziny ucieka wraz z matką i synkiem do Double S. Postanawia ukrywać fakt posiadania syna, ale Colt jest na tropie odkrycia tej tajemnicy…

Jak widać, życie w Double S nie jest usłane różami. Każdy zmaga się z jakimiś problemami. Jedni uciekają do wielkich miast, bo mają już dość nudy i braku perspektyw na życie, inni właśnie w małym miasteczku szukają schronienia. Autorka przedstawiła tutaj dwa przeciwne światy. Wall Street to synonim pieniędzy, szybkości działania i kompletnego braku wartości moralnych. Double S to z kolei piękne krajobrazy, spokojne życie i zżyte społeczeństwo. Z powrotem w siodle pokazuje przemianę wszystkich bohaterów. Przyjazd Colta oraz wpływ Angeliny na rodzinę Staffordów sprawiają, że każdy z nich zaczyna zastanawiać się nad swoim dotychczasowym życiem. Tylko czy w tej rodzinie jest jeszcze miejsce i czas na przebaczenie i naprawienie swoich błędów? I czy przyszłe wydarzenia w miasteczku oraz pewna propozycja „nie do odrzucenia” nie zniszczą uczucia, które rodzi się między dwójką głównych bohaterów?

Z powrotem w siodle to lekka i przyjemna lektura. Oczywiście czasem zdarzają się jakieś zgrzyty w fabule, jak chociażby rzucanie cytatami z Biblii przez bohaterów, którzy ostatnio w kościele byli w dzieciństwie. Mimo wszystko uważam, że to powieść idealna dla miłośniczek literatury obyczajowej i dla wszystkich, którzy chcieliby się oderwać od codzienności.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia