Dogonić diabła

Twój cień jest zawsze z tobą. Gdziekolwiek się ruszysz i jakikolwiek gest wykonasz. To nieodzowny element twojego ciała. Wyobraź sobie, że czujesz czyjś oddech na swoim karku. Odwracasz się, ale jednak nikogo nie ma. Ktoś podąża za tobą krok w krok. Wydarzenia wokół ciebie dzieją się z prędkością światła. Odwracasz się. Znów nic… Czy da się złapać kogoś, kto zostawia po sobie tylko cień…?

Tytuł: Cień bestii
Autor: Cody McFadyen
Wydawnictwo: Filia

 

Smoky Barrett to agentka FBI, która do pewnego momentu w swoim życiu tropiła seryjnych morderców z wielką zawziętością i dobrym skutkiem. Niestety, szaleniec zabił jej rodzinę na jej oczach. To zmieniło wiele w jej życiu, przez co odeszła ze służby. Po czasie koszmar powrócił, kolejna bestia wtargnęła bowiem do jej życia, rzucając jej wyzwanie: „Znajdź mnie, jeśli potrafisz”. Ta okropna kreatura postanowiła kolejny raz uderzyć w najbliższe Smoky osoby. Drwiła sobie z pracy agentów, wysyłając wiadomości, podczas gdy ginęły kolejne osoby. Trzeba mieć wiele odwagi, silnej woli, aby po tak przykrych wydarzeniach z przeszłości znów wrócić do akcji. Smoky to silna kobieta, która nie da sobą pomiatać. Zbiera się w sobie, aby ocalić kolejne ofiary.

Morderca myśli, że jest potomkiem Kuby Rozpruwacza i nazywa siebie Kubą Juniorem. Czy to naprawdę możliwe? A może to specjalna metoda, aby zmylić agentów? Dzięki tej książce zaznajomicie się m.in. z techniką wywiadu poznawczego, poznacie ojca współczesnej kryminalistyki oraz rodzaje odcisków palców.

Akcja książki przypominała mi nieco tę z produkcji filmowej Zodiac, w którym główne role grali m.in. Jake Gyllenhaal oraz Robert Downey Jr. W filmie (opartym na faktach) San Francisco terroryzował morderca, który wysyłał do redakcji zaszyfrowane wiadomości. Podobieństwo tej książki i filmu wydawało mi się dość istotne, zważywszy na fakt, że obaj mordercy uchodzili za bezkarnych. Wciąż żyjąc w ukryciu, wysyłali wiadomości do przestrzeni publicznej. Pozostawali o krok do przodu przed ścigającymi ich służbami. Zodiac po dziś dzień nie został odnaleziony, a śledztwo nadal jest w toku… A czy bohaterom książki McFadyena udało się rozwikłać zagadkę bestii? Jeśli tak, kim okazał się morderca?

Wielokrotnie po przeczytaniu dobrej książki nawiedza nas rozgoryczenie, że to już koniec. Otóż Smoky Barrett powróci w kolejnym tomie Oblicze śmierci. To bardzo dobra wiadomość, bo z chęcią przeczytam kolejne przygody agentki FBI.

Oklaski dla pisarza – Cody’ego McFayena. Dobrze przedstawione postacie i fabuła. Książka dla żądnych przygód. Cień bestii to pozycja, jakiej od dawna poszukiwałam! Krwisty thriller, którego opisy czasem przeszywają do bólu. Zaskakujące wydarzenia, ciągłe trzymanie w napięciu i brak oczywistego podejrzanego do ostatnich stron. To główne i najlepsze rekomendacje do zajrzenia do tej książki. Naprawdę polecam!

…Nawet najmniejszy kontakt dwóch obiektów prowadzi do wzajemnej wymiany…

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia