„Przenajświętsza Rzeczpospolita” powraca!

Istnieją takie książki, które stale są aktualne. Czytając je, mamy wrażenie, że nadal trafnie opisują nas i naszą rzeczywistość. Co jakiś czas wracają, znów wywołują w czytelnikach emocje i poruszenie. Później zwykle trafiają do ogólnego kanonu. To książki ponadczasowe. Nie boimy się stwierdzić, że tak też jest z powieścią Przenajświętsza Rzeczpospolita. Czyż książka, która na prośby czytelników potrzebuje wznowień, nie jest istotną dla społeczeństwa lekturą?

PATRONAT MEDIALNY

Tytuł: Przenajświętsza Rzeczpospolita
Autor: Jacek Piekara
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data premiery: 9 marca 2018 r.

Ta książka narobi szumu, krzyku, zamieszania. Wywoła wypieki i grymasy. Jedni będą się oburzać, inni zaś zacierać ręce z uciechy. Zapewne nikt nie przejdzie obojętnie.
literatura.gildia.pl

Jacek Piekara to jeden z najpopularniejszych autorów polskiego gatunku fantasy, a do tego nadal publikuje swoje utwory. 28 lutego tego roku nakładem wydawnictwa Fabryka Słów wyszedł zbiór jego opowiadań pt. Bestie i ludzie. Oprócz tego nie lada gratką dla fanów Piekary (i nie tylko) będzie wznowienie jego wcześniejszej powieści, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej rzeczywista.

Przenajświętsza Rzeczpospolita to antyutopia – Piekara tworzy świat, w którym Polską rządzi Jedyna Słuszna Partia. Osoby u władzy dbają przede wszystkim o swoje dobro, a w drugiej kolejności o interesy Kościoła. Donosicielstwo jest na porządku dziennym, jeśli ktoś się nie spodoba, trafia na Śląsk. Życie obywateli to przede wszystkim ubóstwo, strach i brak perspektyw. Najważniejsze w tym świecie jest przetrwanie.

Wznowienie tej niesamowitej diagnozy społecznej już 9 marca, a niedługo później będzie można przeczytać naszą recenzję. Polecamy!

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia