Przysięga miłości

W zranionych duszach zawsze mieszkają romantycy, a dwie zranione dusze zawsze znajdą nić porozumienia, bez słów, po cichu, nie wywołując wrzawy… Miłość lubi ciszę. 

Tytuł: Przysięga miłości
Autor: Susan Anne Mason
Wydawnictwo: Dreams

Przysięga miłości zaczyna się niewinnie od opisu dwojga bohaterów, których losy niedługo się splotą. Deirdre jest wykwalifikowaną pielęgniarką, która marzy o ukończeniu studiów pediatrii. Dzieci kochają ją za pogodę ducha, cierpliwość, wesoły ton głosu i spokojne usposobienie. Z kolei Matthew Clayborn to człowiek doświadczony przez życie, samotnie wychowujący chorowitą Phoebe. W swoim życiu kieruje się przede wszystkim rozsądkiem, racjonalnie podejmuje decyzje. Poświęca się pracy zawodowej polegającej na rehabilitowaniu rannych żołnierzy. Słynie z nowoczesnych metod leczenia przynoszących niebywałe skutki.

Wkrótce matka Deirdre dostaje udaru mózgu i od tego momentu w życiu dwojga obcych sobie dotąd bohaterów wszystko się zmienia… Kobieta czuje obowiązek poświęcenia się i powrotu w rodzinne strony, by podjąć się opieki nad matką. Dzięki znajomościom i swojej zdolności krasomówstwa, niebywałego daru perswazji, udaje jej się nakłonić doktora, by przeniósł się wraz z córką nad Irlandzkie Łąki, by rehabilitować matkę Deirdre i poprawić stan zdrowia Phoebe. Dwoje dorosłych ludzi, zranionych trudną miłością, w otoczeniu pięknych krajobrazów, smaków przyrody, nie może pozostać sobie obojętnych. Jak jednak pogodzić racjonalizm z lekkością ducha, doświadczenie z niewinnością, lęk z beztroską…?

Jest to powieść, w której przede wszystkim świat przedstawiony cechuje bogactwo natury, przyrody. Takie książki wprowadzają czytelnika w krainę, która jest łatwo dostępna zmysłom, uwrażliwia. Już sam tytuł –Przysięga miłości – obiecuje owocną historię i w tym przypadku doskonale obrazuje perypetie bohaterów, którzy zawalczą o niespodziewane uczucie. Nie jest rzeczą łatwą opisanie uczucia pojawiającego się pomiędzy ludźmi doświadczonymi przez życie – trudnej miłości – a jednak autorce udaje się doskonale stworzyć swoiste portrety psychologiczne bohaterów, zwracając szczególną uwagę na pewne cechy charakteru wynikające z przeżytych zdarzeń, nabyte przez różne okoliczności i przymus dostosowania się do nich – skutek trudów życia. Czy jednak dwie zranione dusze nie zasługują na uczucie pełne ciepła i namiętności?

Należy również zwrócić uwagę na to, że książka została utrzymana w bardzo lekkim stylu, co sprawia, że w trakcie czytania strony zmieniają się jak szalone, a czytelnik ciągle ma mało, mógłby przeczytać więcej, i czasem musi robić sobie przerwę, żeby nie żegnać się jeszcze z tą historią…

Z pewnością Przysięga miłości to powieść, po którą może sięgnąć każdy, niezależnie od wieku i płci. Główne przesłanie, jakie za sobą niesie, to że miłość zawsze przychodzi niespodziewanie i nigdy nie należy tracić nadziei, bo światem miłości rządzi przeznaczenie…

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia