Perełki wiosenne

Wiosna to jedna z naszych ulubionych pór roku. Robi się cieplej, a dni stają się coraz dłuższe, dzięki czemu mamy więcej czasu na czytanie 🙂 Wiosenna aura sprzyja długim i leniwym wieczorom z książką w ręku na hamaku czy kocyku. Mamy nadzieję, że nasze wiosenne perełki jeszcze bardziej zachęcą was do sięgnięcia po nową lekturę. Zobaczcie, jakie propozycje wydawnicze z marca, kwietnia oraz maja dla was przygotowaliśmy.


MARZEC

 

Tytuł: Notebook. Planer do nauki angielskiego

Wydawnictwo: Preston Publishing
Data premiery: 26 marca 2018 r.

 

Jeśli szukałeś motywacji do regularnej nauki języka angielskiego (bo przecież angielski znać wypada, znają go wszyscy!), właśnie ją znalazłeś! Oto on: Notebook. Planer do nauki angielskiego

Notebook. Planer do nauki angielskiego jest przeznaczony właściwie dla każdego, kto chce mieć motywację do nauki języka angielskiego – niezależnie od poziomu. Być może chcesz zacząć, bo powoli zaczynasz gubić się w zalewie zangielszczonego polskiego? A może po prostu masz ochotę uczyć się dalej, choć zajęcia z angielskiego miałaś/ miałeś w liceum? Ta książka jest dla ciebie.

To uniwersalny zeszyt, w którym znajdziesz tylko wzory i schematy nauki. Reszta pozostaje do twojej dyspozycji. Możesz uzupełniać poszczególne strony, jak tylko ci się podoba. Jeśliby się uprzeć – możesz z niego zrobić swój kalendarz, notes i planer do nauki w jednym! Najważniejsze, żebyś czerpała/ czerpał radość z korzystania z niego, aby ci służył.

 

 

Tytuł: Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia

Autor: Neil Gaiman
Wydawnictwo: MAG
Data premiery: 14 marca 2018 r. 

 

Po wielu genialnych powieściach Neila Gaimana przyszedł czas na jego opowiadania, które potrafią zawładnąć umysłem. Rzeczy ulotne składają się z  trzydziestu jeden opowiadań i są zbiorem historii, które pisarz tworzył na przestrzeni całej swojej twórczej kariery. Jest to już drugi tom jego opowieści i zarazem przekrój ukazujący całą wybitność oraz przede wszystkim kreatywność autora. 

Opowiadania Gaimana ukazują rzeczywistość w magiczny sposób, który przyciąga każdego fana fantastyki. Jednak za całą magią, niemożliwymi wydarzeniami kryje się nasze codzienne życie. Jest to jedna wielka metafora rzeczywistości. Pisarz przekazuje nam na zasadzie kontrastu, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu i podkreśla, że mimo odwiecznej walki dobra i zła, światła i ciemności, nie wszystko jest czarno-białe. Nie boi się zwrócić również uwagi na fakt, że te ulotne rzeczy, na które zwykle nie zwracamy uwagi, są również istotne. 

Wszystkie te historie są przesiąknięte oryginalnością i odwagą. Bajeczne opisy i zabawne dialogi sprawiają, że czytelnik nie może się oderwać od świata wyobraźni, gdzie tak naprawdę decydują się jego losy. Dopiero po przeczytaniu każdy zda sobie sprawę, jak wielką moc ma wyobraźnią i słowa tworzone przez nią. 

 

KWIECIEŃ

 

Życie mrówek - Maeterlinck Maurice

 

Tytuł: Życie mrówek

Autor: Maurice Maeterlinck
Wydawnictwo: MG
Data premiery: 4 kwietnia 2018 r.

 

Było już życie pszczół i była też inteligencja kwiatów… Teraz przyszedł czas na życie mrówek! Jeśli szukasz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań z dziedziny przyrody i życia zwierząt to ta książka jest właśnie dla Ciebie! To nie jest podręcznik szkolny, ani też encyklopedia. Autor zabiera czytelnika w filozoficzną podróż do skrytego świata naukowego jakim jest myrmekologia.

Przepięknie wydana książka opatrzona wieloma ilustracjami dostarcza wiele uciech dla oka, a sposób w jaki Maurice Maeterlinck opisuje życie tych malutkich istot zainteresuje każdego, kto choć raz zastanawiał się jak one mogą tak funkcjonować. Tajemnice mrowiska wreszcie zostały odkryte, a czy je poznacie to zależy wyłącznie od ciebie.

Kiedy raz sięgniesz po książkę tego autora już zawsze z chęcią będziesz wracać do jego pozycji. Połączenie biologii i filozofii oraz inspiracje do własnych przemyśleń – to główne czynniki, dla których z uśmiechem na twarzy sięga się do takich książek. Czerpmy inspirację ze źródła!

 

 

Tytuł: Opowiadania bizarne

Autor: Olga Tokarczuk
Wydawnictwo:
Literackie
Data premiery: 18 kwietnia 2018 r.

 

Jak to jest z tą dziwnością – to świat jest dziwny czy my? Prawdopodobnie na to pytanie nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszego poczucia. Opowiadania, zbiór historii z innego czasu, innych miejsc, o ludziach całkowicie od siebie różnych; Azja, Szwajcaria, Wołyń w czasie potopu szwedzkiego. Choć pozornie nie ma to ze sobą nic wspólnego, jest coś, co w jakiś sposób łączy te opowiadania – życie. To właśnie w nim Olga Tokarczuk wynajduje nietypowe zdarzenia czy emocje. Nieważne, kto, gdzie i kiedy żyje. Niektóre sprawy są uniwersalne i odnoszą się do całego rodzaju ludzkiego.

Każda z historii jest małym przybliżeniem, pewnym obrazem, z którego wyłaniają się refleksje o życiu i człowieku. Pobudza do spojrzenia na wszystko z innej strony, dostrzeżenia tego, co do tej pory było pomijane. Przede wszystkim z całości wysuwa się obraz pewnej dziwności. O językowej i nieco magicznej warstwie opowiadań nie trzeba wspominać – to już coś swojskiego i nadal pięknego w twórczości Tokarczuk.

 

MAJ

 

Tytuł: Piękno z pól i łąk

Autor: Katarzyna Enerlich
Wydawnictwo: MG
Data premiery: 9 maja 2018 r.

 

Uwielbiacie zapach ziół? Parapety w waszych domach zastawione są doniczkami z bazylią, miętą czy szałwią? W takim razie ta pozycja na pewno przypadnie Wam do gustu. Zioła nie tylko niesamowicie pachną, ale posiadają również cenne właściwości, które pomogą nam w dbaniu o zdrowie i urodę. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym domowym ogródku czy na łące rosną prawdziwe skarby. Dzięki nim możemy poprawić kondycję naszej skóry czy włosów bez wydawania masy pieniędzy na „cudowne” specyfiki, których działanie nie zawsze jest skuteczne.

Książka Piękno z pól i łąk to pozycja obowiązkowa dla każdego ziołoholika, który marzy o przygotowywaniu własnych receptur kosmetyków. Poza niesamowicie pachnącymi przepisami znajdziecie tu również historie osób, dla których zbieranie i przetwarzanie ziół stało się sposobem na życie i wielką pasją. Kto wie, może i również wy zarazicie się miłością do ziół i naturalnych kosmetyków. W końcu wokół nas jest wiele cennych roślin, które tylko czekają na odkrycie i zastosowanie. Na pewno zdziwicie się, jak wiele do zaoferowania mają nasze rodzime łąki i pola 🙂

 

 

Tytuł: Sprzedawca marzeń

Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Premiera: 9 maja 2018 r. 

 

Charles miał bardzo trudne dzieciństwo. Musiał zmagać się z agresją ojca, rozpaczą matki, która nie mogła sobie poradzić ze swoim mężem oraz codziennym głodem. Takie wydarzenia zakorzeniają się w człowieku na zawsze i to właśnie one wyznaczają drogie życia. To właśnie ta cała sytuacja sprawiła, że życie Charlesa poszło zaskakującą ścieżką. Opuścił on dom i stał się asystentem sławnego mistrza sprzedaży. Jego jedynym celem życiowym stały się pieniądze, no i może sława. Jest inteligentny, więc szybko pokonuje swojego nauczyciela, by wieść bezwzględne życie w bogactwie. 

Lecz wszyscy dobrze wiemy, że samo życie potrafi być ironiczne i nigdy nie przebiera w środkach. Tak o to Charles traci wszystko, co było dla niego ważne. Musi patrzeć, jak w ciągu tylko jednego dnia jego życie zmienia się diametralnie. Nie byłoby już niczego, gdyby na horyzoncie nie pojawiła się druga szansa… Jak Chareles ją wykorzysta? 

Jest to przepiękna opowieść o odkupieniu. Skłania ona do refleksji nad naszymi marzeniami i egoistycznym postępowaniem. Chwyta za serce przez liczne straszne, ale zarazem też wzruszające sceny. Tej książki nie można tak po prostu odłożyć na później. Trzeba powoli, a przy tym bardzo emocjonalnie przejść przez całą historię i wcielić się w głównego bohatera. Dać się uwikłać w marzenia… 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia