Girl Online

Penny prowadzi anonimowego bloga pod pseudonimem Girl Online. Opowiada tam o wszystkich swoich wpadkach i przemyśleniach. Czuje, że to właśnie tam może w pełni być sobą i nie narażać się na ośmieszenie. Niestety w realnym życiu Penny nie może pozwolić sobie na taką swobodę, gdyż każda, nawet najmniejsza wpadka, jest okazją do ponabijania się z niej. Na szczęście zostało już tylko kilka dni do świąt, a w dodatku jej rodzice postanowili pojechać z tej okazji do Nowego Jorku. Penny oczywiście jedzie tam z nimi oraz ze swoim przyjacielem, Elliotem. Tam spotyka wyjątkowego chłopaka – Noaha. Przy nim czuje się naprawdę sobą, nie jest tak skrępowana, jak przy reszcie swoich znajomych. Ale on też ma swoje sekrety… Czy Penny uda się przed nim otworzyć? Czy zaakceptuje siebie taką, jaka jest? A co z Noahem? Czy będą razem szczęśliwi? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w czasie lektury Girl Online!

 

Tytuł: Girl Online
Cykl: Girl Online (tom 1)
Autor: Zoe Sugg
Wydawnictwo: Insignis

 

Historia Penny opowiada o dziewczynie, która jest tak niepewna siebie, że cały czas ma problemy z tym, by się zaakceptować. Pomaga jej przyjaciel Elliot, ale to nie do końca to, czego potrzebuje. Na szczęście pojawia się Noah. Ta opowieść niesamowicie motywuje i pokazuje, że każda z nas może, a nawet powinna  zaakceptować swój wygląd i osobowość. Nie zmieniać niczego tylko po to, żeby przypodobać się innym. Jeżeli ktoś nie lubi cię takiej, jaka jesteś, to nie jest ciebie wart!

Książka ta niesamowicie mnie zaskoczyła! Szczerze mówiąc nie wiedziałam o niej kompletnie nic. Spodobała mi się okładka. Tak, wiem, to głupie. Ale było warto. Już od pierwszego rozdziału wiedziałam, że to nie będzie strata czasu. Autorką książki jest znana blogerka Zoe Sugg, a Girl Online to jej pierwsza powieść. Historia Penny i Noaha bardzo mnie wciągnęła, po części dlatego, że mogłam w jakimś stopniu utożsamiać się z główną bohaterką. Nie jest to pozycja obfitująca w emocje, po prostu lekka i ciekawa. Może fabuła nie była oryginalna, ale naprawdę mnie zaintrygowała. Już od dawna nie czytałam książki, która tak mnie wciągnęła, a równocześnie pozwoliła się zrelaksować. Oto dowód na to, że blogerki powinny pisać książki! Girl Online czyta się ekspresowo, nawet nie zauważycie, kiedy będziecie w połowie powieści.

Myślę, że tę książkę powinna przeczytać każda nastolatka. Może po to, by trochę się dowartościować, a może po to, by zobaczyć, że bycie sobą to nic złego, jeśli są wokół ciebie odpowiednie osoby. Niektórzy pewnie nie będą zbyt przychylnie nastawieni do książki napisanej przez blogerkę, ale myślę, że naprawdę warto się przemóc i ją przeczytać. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia