Potrójna zagadka

Czasem życie robi nam na przekór. Niektóre wydarzenia są bardzo nieprzyjemne i nie chcą dobiec końca. Czy pomyłki się zdarzają? Czy Mickey rozwikła zagadkę? Czas zajrzeć do powieści Harlana Cobena.

 

Tytuł: Trylogia Schronienie. Kilka sekund od śmierci. Odnaleziony
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros

 

Harlan Coben to bardzo znany pisarz, a kto jeszcze nie miał okazji zaznajomić się z jego twórczością, powinien to szybko nadrobić zaległości! To pierwszy autor na świecie, który otrzymał wszystkie trzy nagrody literackie z dziedziny powieści kryminalnej: Shamus Award, Anthony Award oraz Edgar Poe Award. Jego książki zostały przetłumaczone aż na 43 języki!
 
Wielbiciele kryminałów, thrillerów i sensacji – obecne wydanie trylogii Cobena to coś dla was! 3 w 1? Ależ proszę bardzo! Czas na jednotomowe wydanie trylogii, która opowiada o losach Mickeya Bolitara. Chłopak pragnie rozwikłać zagadkową śmierć swojego ojca. Przez trzy tomy poznajemy historię Mickeya, począwszy od smutnych przeżyć, a skończywszy na niewyjaśnionych wydarzeniach  i wierze w to, że śmierć jego ojca to tylko wprowadzenie w błąd. Chłopak zamieszkał z wujkiem, Myronem Bolitarem. Niestety, między nimi panuje bardzo napięta atmosfera ze względu na to, co wydarzyło się w relacji jego ojca z wujem. Pewna nawiedzona staruszka uważa, że ojciec Mickeya żyje, a to dodatkowo wzmaga w chłopaku chęć rozwikłania zagadki. Na szczęście może on liczyć na wsparcie przyjaciół, którzy mimo niebezpieczeństwa nie boją się szukać prawdy. Każdy tom to odrębne kryminalne wątki w tle. Mamy do czynienia z poszukiwaniem zaginionej koleżanki z klasy, sprawą podpalenia i zabójstwa oraz aferą dopingową.
 
Biorąc pod uwagę rozmiar trylogii, można by pomyśleć, że jej przeczytanie zajmie wieki! Otóż jest zupełnie odwrotnie. Wystarczyło kilka wieczorów, aby przewrócić ostatnią kartkę. Trochę szkoda, że tak szybko się skończyła… Ale tak to już jest z ciekawymi powieściami…
 
Mimo pozytywnych odczuć związanych z tą pozycją miałam wrażenie, że jest ona skierowana do nieco młodszych czytelników, przez co trochę się zawiodłam. Liczyłam na większą grozę i rozlew krwi. Jednak sama historia mi się spodobała i myślę, że jest warta poznania. W książce odnaleźć można odnaleźć elementy humoru, ale i grozy. Nutka tajemniczości sprawia, że czyta się świetnie. Element zaskoczenia również jest nieodzowny. Bardzo gorąco polecam!
 
Sprowadzanie czytelnika na fałszywe tropy to znak rozpoznawczy Cobena. I jak tu się połapać, kto jest winny?
 
Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć…
 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia