Zawsze trzeba mieć plan

Jeden dzień, który zmienia całe życie. Przypadek? A może wyrafinowany plan? To nie ma żadnego znaczenia, kiedy stawka jest jedyna i niepowtarzalna – miłość…

 

Tytuł: Plan
Autor: Patrycja Gryciuk
Wydawnictwo: Poligraf

 

Anna Smith to bardzo młoda studentka architektury, która dzięki swojemu talentowi już w wieku 17 lat ma możliwość kształcenia się na prestiżowej uczelni w Anglii. Czuje się trochę oszołomiona tym, co dzieje się wokół niej i początkowo trudno jej poukładać wszystkie sprawy. Anna poznaje przystojnego chłopaka Lorcana, który jest doskonałym materiałem na przyjaciela, ale czy ma szansę na coś więcej? Dziewczyna nie wydaje się do końca przekonana. Jednak jej droga do szczęścia na tym się nie kończy, bo oto nastolatka zostaje zaproszona na jedną z najbardziej oczekiwanych gali, na którą zwykle nie są zapraszani studenci pierwszego roku. Zaszczyt, który ją spotkał, okazuje się spełnieniem marzeń, kiedy Anna spotyka tajemniczego biznesmena Siergieja Taredova. Mężczyzna sprawia, że świat 17-latki zmienia się nie do poznania. Eleganckie sukienki zastępują dżinsy, a zdobyte prawo jazdy nie jest już potrzebne, bo po co się trudzić, kiedy można korzystać z usług prywatnego szofera? Anna zakochuje się coraz bardziej, a przystojny Rosjanin kładzie cały świat u jej stóp. Życie jak z bajki. Jednak sielanka nie trwa długo, bo oto okazuje się, że interesy Siergieja nie są całkowicie bezpieczne i mogą zagrażać ich życiu. Sprawy coraz bardziej się komplikują, a Anna nie wie już, co jest prawdą, a co kłamstwem..

Książka Patrycji Gryciuk to jedna z najlepszych pozycji, jakie miałam okazję przeczytać w ciągu ostatnich miesięcy. Przedstawia miłość idealną, o jakiej marzy każda dziewczyna. Autorka doskonale ukazała towarzyszące temu uczuciu emocje. Kiedy zanurzałam się w lekturze, czułam się, jakbym to ja była jej główną bohaterką. W późniejszej części powieści dopadło mnie wielkie, ale bardzo pozytywne zaskoczenie. Porządny dreszczyk zmieszany z namiętnością. I choć początkowo lektura nie szła mi zbyt szybko, to potem kilkanaście stron mijało jak mrugnięcie okiem. Ta książka poruszyła mną dogłębnie, ponieważ w Siergieju zawarte zostały wszystkie cechy idealnego mężczyzny i po prostu nie można się było w nim nie zakochać… A najważniejszą rzeczą dla mnie w książce jest przekazywanie emocji i miałam wrażenie, że przychodziło to autorce z niesamowitą łatwością. Być może się mylę, ale podczas lektury czułam w tym wielką naturalność. Uczucie płynące prosto z serca. A sam koniec sprawił, że moje serce błagało o ostatnią stronę. Nie mogło poradzić sobie z tym, co przyszło mu czytać i naprawdę muszę powiedzieć, że w jednej chwili miałam ochotę rzucić Planem przez pokój i nigdy go nie dokończyć. Na szczęście nic takiego się nie stało, a moje biedne serduszko zostało na nowo poskładane. 🙂

Autorka zdecydowanie może być z siebie dumna, bo Plan to naprawdę wspaniała książka, którą dosłownie połknęłam. Jeśli ktoś jeszcze jej nie czytał, musi nadrobić zaległości, bez względu na wszystko!

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia