Maj 2018 r. w wydawnictwie Feeria

Maj 2018 r. w wydawnictwie Feeria upłynął pod znakiem dwóch powieści młodzieżowych: Miłości i innych zadań na dziś znanej czytelni(cz)kom Feerii Young Kasie West i Broken Silence, drugiego tomu cyklu Silence.

 

 

 

 

 

 

Tytuł: Miłość i inne zadania na dziś

Autor: Kasie West
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 400
Data premiery: 9 maja 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

Lato 17-letniej Abby nie toczy się tak, jak to sobie zaplanowała. Dziewczyna jest zauroczona swoim najlepszym przyjacielem, ale bez wzajemności; nie radzi sobie także z coraz silniejszymi stanami lękowymi matki. Do tego jej prace zostały odrzucone przez miejscowe muzeum, ponieważ „nie mają serca”. Abby postanawia stworzyć listę zadań, dzięki którym stanie się artystką, jaką zawsze chciała być. Nastolatka wkrótce przekona się, że ich wypełnienie nie jest takie proste, jak się wydaje…

Miłość i inne zadania na dziś są przeznaczone wyłącznie dla fanów Kasie West. Tę autorkę na pewno znają czytelnicy Feerii Young z m.in. takich powieści jak Chłopak na zastępstwo czy Chłopak z innej bajki. Jej miłośnicy z pewnością docenią kolejną lekką historię pełną humoru. Nie da się jednak ukryć, że West nie rozwija się jako autorka. Wszystkie jej powieści, począwszy od debiutu, wydają się bazować na podobnym typie głównej bohaterki i stylu pisania. Tak jak obrazom Abby, jej opowieściom brakuje głębi. Nie są jednak jednowymiarowe, bo, w przeciwieństwie do nich, mają serce.

 

 

 

 

 

 

Tytuł: Broken Silence

Autor: Natasha Preston
Gatunek: powieść młodzieżowa
Liczba stron: 380
Data premiery: 23 maja 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

Cztery lata po tym, jak Oaekley wyjechała do Australii, zbliża się data rozpoczęcia procesu sądowego. Po podjęciu decyzji, iż musi się zmierzyć ze swoimi oprawcami, aby w końcu ruszyć dalej, dziewczyna wraca ze swoją rodziną do Anglii, aby osobiście złożyć zeznania. Miłość Oakley do Cole’a nigdy nie zanikła, ale jak chłopak zareaguje na jej powrót po czterech latach? Czy będą w stanie pozbyć się bagażu przeszłości? Czy czeka ich szczęśliwe zakończenie?

Książkowa fabuła opowiedziana jest z perspektywy dwóch osób: Oakley i Cole’a, co dodaje jej atrakcyjności. Oakley okazuje się silną, mądrą kobietą, Cole wciąż jest facetem z poczuciem humoru, szaleńczo zakochanym w dziewczynie. Temat powieści nie wydaje się łatwy, ale bez problemu mogą ją przeczytać nastolatkowie, czyli główna grupa odbiorcza książki. Preston przekonująco oddaje doświadczenie osób wykorzystywanych seksualnie, co świadczy, że wykonała dobry research przed napisanie Broken Silence. Książka porusza, ale nie wprawia w depresję, bo jej przesłanie jest pozytywne – każdy mierzy się z trudnymi doświadczeniami, ale należy spojrzeć im w twarz i pokazać, że jest się silniejszym. Innymi słowy, bądźcie odważni.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia