Podejrzany – zakochany. Historia niebezpiecznej miłości

Podejrzany to trzecia z serii książka Pauliny Świst – pani adwokat ukrywającej się pod pseudonimem. W pierwszej części tej serii poznaliśmy prokuratora Łukasza Zimnickiego oraz mecenas Kingę Błońską. Tym razem w roli głównej występują: siostra „Zimnego” – Maria – oraz były żołnierz o dość wątpliwej reputacji – Daniel Wyrwa. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka ma się ku sobie. Ale przecież nie może być tak łatwo, prawda?

Tytuł: Podejrzany
Cykl: Prokurator (tom 3)
Autor: Paulina Świst
Wydawnictwo: Akurat

Bestseller

Marysia i Daniel poznają się przypadkiem, gdy dziewczyna odbiera brata z imprezy w hotelu. Mężczyzna nie ma dobrej opinii – żołnierz, który lubi wdawać się w bójki i nie gardzi narkotykami. Czy to w czymkolwiek jej przeszkadza? Mimo uprzedzeń Zimnickiego, a nawet brata Daniela, Maria postanawia zaryzykować i zaczyna spotykać się z chłopakiem. A potem… akcja przenosi się kilka lat do przodu. Daniel wraca z odwyku, a bohaterka wychowuje małą córeczkę, której ojcem jest oczywiście główny bohater. Marysia postanowiła zrobić na złość byłemu i gdy ten siedział na odwyku, wyszła za mąż za swojego przyjaciela z dzieciństwa – Kamila. Choć wydawałoby się, że już nic nie zakłóci jej spokoju, okazuje się, że jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo. Jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów? Czy Daniel dostanie drugą szansę? 

Fabuła książki przeplatana jest na zmianę wydarzeniami z przeszłości i teraźniejszości, dzięki czemu akcja jest bardzo dynamiczna. W jednej chwili bohaterowie dopiero się poznają, a jakieś 25 stron później mają już dziecko i okazuje się, że Kinga wyszła za mąż za kogoś zupełnie innego. W pewnym momencie czytelnik traci orientację i zastanawia się, co tu się właściwie wydarzyło. Jak to? Co było w międzyczasie? Jak do tego doszło?! Ale na szczęście to celowy i przemyślany zabieg. Dzięki niemu czytelnik z niecierpliwością czeka zarówno na dalszą część teraźniejszej akcji, jak i historię z przeszłości, by zapełnić luki i dostać odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania. A uwierzcie mi, że jest na co czekać!

Czytając kolejne powieści autorki, nie można oprzeć się wrażeniu, że upodobała sobie ona konkretny typ bohaterów. Z jednej strony agresywny, nieco oschły i jednocześnie bardzo pociągający bohater, z drugiej – być może trochę nieśmiała, jednak umiejąca stawiać na swoim i lubiąca niegrzecznych chłopaków bohaterka. Ci, którzy czytali Prokuratora, doskonale wiedzą, o czym mówię. Mimo że Daniel jest raczej typem, na którego trzeba uważać (bierze amfetaminę, wdaje się w bójki, nie gardzi przypadkowym seksem), to jednak budzi sympatię. Bohaterowie są wyraziści. Nie tylko ze względu na język, jakim się posługują (tak, tak, dużo wulgaryzmów), ale przede wszystkim ze względu na ich mocne i stanowcze charaktery. Lubią ryzykować, są odważni, czasami bezmyślni, lubią prowokować i manipulować innymi. 

Jeśli szukacie książki, która całkowicie was wciągnie, której nie brak emocjonującej i szybkiej akcji, to Podejrzany z pewnością przypadnie wam do gustu. Wszystko dzieje się bardzo szybko, a czytelnik wciąż chce więcej i więcej! Bałam się, że podobnie jak w Prokuratorze, sceny łóżkowe przytłoczą fabułę i zdominują całą akcję. Na szczęście tym razem jestem pozytywnie zaskoczona. Polecam!

Leave a commentMagda Tarkowska

4 lata ago

Fajna, wciągająca książka, którą można przeczytać w 2 wieczory i naprawdę dobrze się przy tym bawić. 🙂 POLECAM

Subskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia