Wybory Niny

Mam nadzieję, że jesteście gotowi na dawkę humoru, miłości oraz tajemnic, bo dzisiaj mam dla was recenzję książki Anny Kekus Wybory Niny.

 

Tytuł: Wybory Niny
Cykl: Nina (tom 1)
Autor: Anna Kekus
Wydawnictwo: Lira

 

Już na początku powieści poznajemy Damiana Maxwella, początkującego polityka i playboya. Spotykamy go w momencie, gdy wraca do domu, a po drodze znajduje nieprzytomną młodą kobietę. Jest nią Nina Sienkiewicz, która przyjechała na Florydę za mężczyzną. Wkrótce Damian proponuje jej pewien układ, który może okazać się najlepszą rzeczą w ich życiu…

Nina jest bohaterką, która nie ma w życiu lekko. Do USA przyjechała głównie ze względu na to, aby móc zarobić dodatkowe pieniądze na leczenie swojego taty. Mimo, że wzbudza u czytelnika współczucie i wydaje się postacią, która tego wsparcia potrzebuje, okazuje się naprawdę twardą babką. Dlatego też bardzo ją polubiłam, bo w przeciwieństwie do głównej bohaterki z pamiętnego Przebudzenia Lukrecji, Nina nie siedzi tylko na tyłku i nie biadoli, jak to jest samotna, ale przechodzi do działania. 

Damian to mężczyzna uznawany za niepoważnego kobieciarza. Pokazuje jednak swoją”lepszą stronę” i chce zostać politykiem. Problem w tym, że mężczyźni tacy jak on nie cieszą się zbytnim poparciem wyborców, więc Damian jest zmuszony znaleźć sobie żonę. Choć na początku bardzo go nie lubiłam i miałam ochotę omijać fragmenty z nim w roli głównej, to po połowie książki przekonałam się do niego. O dziwo, okazało się, że jest naprawdę w porządku. 

Mówię to z ręką na sercu – Damian Maxwell to bardzo pozytywna postać. Jestem niezwykle zaskoczona, jak szybko pewne okoliczności go zmieniły.

Autorka ma bardzo lekki styl pisania, więc książkę czyta się naprawdę szybko. Efekt ten potęguje fakt, że liczy ona sobie niecałe 300 stron, więc jest to dosłownie lektura na jeden wieczór. Przynajmniej tak było w moim przypadku 😉 

Fabuła książki z pozoru jest banalna, ponieważ mamy tutaj dziwny układ (miłość i seks), ale książka tak naprawdę zawiera w sobie również elementy kryminału. Wniosek nasuwa się sam: podczas lektury Wyborów Niny nie sposób się nudzić. 

Moim zdaniem jest to powieść idealna dla kobiet, które poza zwyczajnymi obyczajówkami mają ochotę na coś innego, ale nieodstającego za bardzo od ich ukochanych książek. 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia