Nie lękaj się…

Wyobraź sobie, że spacerujesz leśną ścieżką i nagle zauważasz postać w śnieżnobiałej sukience. Pierwsze skojarzenie: duch; drugie… nocna lilia? Postać skrada się w pobliżu położonej na skraju lasu posiadłości, ukazując się w pełnej krasie wyłącznie w blasku księżyca, a następnie – po prostu znika. Jak gdyby nigdy nic. Kim jest Nocna Lilia? 

Tytuł: Bez lęku
Cykl: Bez… 
Autor: Mia Sheridan
Wydawnictwo: Otwarte

Książki dla kobiet

 

Mia Sheridan zdążyła nas przyzwyczaić do swojego stylu. Zaczytani w jej powieściach płynnie przechodzimy od akapitu do akapitu, od rozdziału do rozdziału, aż w końcu nie możemy się oderwać od czytania. To fascynujące, jak ta autorka rozbudza w nas chęć poznawania bohaterów i całego świata przedstawionego w tempie niemalże ekspresowym. Chcemy wszystkiego naraz, na już, szybko. Tymczasem dzieje się zupełnie odwrotnie – napięcie jest dawkowane stopniowo, niczego nie dowiadujemy się od razu, a tajemnice – zamiast być odkrywane – mnożą kolejne i kolejne… Taka jest Sheridan, taka jest jej proza. Takie jest też Bez lękuPełne lęku, przepełnione nawarstwiającymi się tajemnicami. I skąpane w blasku księżyca.

Przeczytałam poprzednie części serii (w tym jedną wydaną nie przez Otwarte) z największą przyjemnością. Jeśli ktokolwiek tak jak jq przeczytał całość, to wie, że Mia Sheridan jest mistrzynią wywoływania emocji i mówienia o tym, co pozornie wydaje się tematem tabu albo po prostu czymś, o czym nie wypada mówić. I w tym przypadku nie jest inaczej. Autorka z ogromnym wyczuciem i świadomością podejmuje temat uzależnienia. Mało tego – oprócz zmagań z nim główny bohater, Holden, musi się także zmierzyć z bolesna przeszłością, która ani na chwilę nie daje mu spokoju.

Miejsce, w którym Holden ma zebrać myśli i odpocząć od uciążliwej rzeczywistości, przywołuje obrazy, których bohater nie chce pamiętać. Niestety, aby poznać prawdę, musi się najpierw dowiedzieć, kim tak naprawdę jest…

Emocje towarzyszące czytelnikowi podczas lektury Bez lęku można zestawić z tymi, które dobrze znamy z wszelakich powieści sensacyjnych. Gdyby się uprzeć, smiało można by nawet uznać ją za jedną z tych wywołujących dreszcze. Historia Holdena bynajmniej nie należy do prostych i przyjemnych, ale wszyscy wielbiciele New Adult doskonale wiedzą, że właśnie takie uznaje się za angażujące i emocjonujące. A jeśli pojawiają się w nich takie postacie, jak Nocna Lilia… Czego pragnąć więcej?

Jestem przekonana, że wielu z was nie trzeba namawiać do sięgnięcia po powieści Sheridan. W końcu jest to autorka, która skradła już serca całej rzeszy czytelniczek (czytelników, o dziwo, także!). Cokolwiek bym napisała, kolejka w księgarniach utworzy się sama – oby ta najdłuższa powstała w Taniej Książce!

 

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia