Dla niej wszystko

Dziewczyny! Pewnie większość z was, będąc dzieckiem, marzyła o księciu na białym koniu. O mężczyźnie, który zrobi dla was dosłownie wszystko i stanie na rzęsach, byleby zdobyć wasze serce. Mallory dostała taki dar od losu. A ja zapraszam was do zapoznania się z moją recenzją książki Dla niej wszystko autorstwa Alexy Riley.

Tytuł: Dla niej wszystko
Autor: Alexa Riley
Wydawnictwo: Burda Książki

Mallory jest gotowa, by rozpocząć samodzielne życie. Po ukończeniu studiów udało jej się znaleźć najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęła to, o czym w czasach, gdy wychowywała ją rodzina zastępcza, mogła tylko pomarzyć. Dziewczyna nie spodziewa się, że ukoronowaniem jej marzeń stanie się tajemniczy Oz. Czasem jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz, kto obejmuje w posiadanie Twoją duszę. 

Na początek mała ciekawostka: Alexa Riley to pseudonim dwóch przyjaciółek, które połączyły siły i napisały książkę. Ja byłam zaskoczona tą informacją, a wy?

Mallory, Mallory… Cóż ja mogę o niej powiedzieć? Jest to inteligentna oraz bardzo miła osoba, która nie miała w życiu łatwo. Z początku nawet nie przyszło mi do głowy, że wszystko w jej życiu tak się potoczy, ale autorzy uwielbiają zaskakiwać czytelników.

Od chwili, kiedy pojawił się ten tajemniczy Oz, wiedziałam, że z nim coś nie do końca jest okej. Owszem, jest bogaty, przystojny i ma liczne wpływy, ale czy to normalne, że dorosły mężczyzna tak bardzo pragnie kobiety, że niemal planuje jej życie tak, by w końcu go spotkała? Moim zdaniem nie. Przyznaję, że z początku trochę się go bałam, ale na szczęście – i dla mnie, i dla niego – mój strach szybko został zastąpiony czystą sympatią.

Autorka (lub autorki, dalej nie mogę się do tego przyzwyczaić) napisała powieść, która zaintryguje płeć piękną i sprawi, że na myśl o przystojnym Ozie każdej z nas serce będzie biło szybciej. Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, a to wszystko za sprawą głównych bohaterów, którzy po prostu wzbudzają sympatię u czytelnika. Fakt faktem, Mallory momentami mnie denerwowała swoim zachowaniem, które można porównać do zachowania rozkapryszonej 5-latki, ale za chwilę całkowicie o tym zapominałam, kiedy na scenę wkraczał Oz i zaczynały się sceny pełne namiętności i erotyzmu.

Chwilami miałam wrażenie, że gdzieś już czytałam tę historię, a to za sprawą kilku zdań wypowiedzianych i/lub pomyślanych przez bohaterów. Ci, którzy przeczytali, mogą domyślić się, o czym mówię, ale mogło im to umknąć, ponieważ cała ta historia jest naprawdę romantyczna i nie sposób nie zatracić się w uczuciach. Związek Oza i Mallory uzależnia, hipnotyzuje i sprawia, że na długie godziny zapominamy o świecie rzeczywistym.

Jest to z pozoru bardzo prosta historia o równie prostej fabule, ale kiedy już zaczniecie czytać, zrozumiecie, że jest tutaj coś więcej.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia