Kasacja

Pan Mróz cieszy się sławą w całej Polsce i nie ma chyba osoby, która nie słyszała jego nazwiska. Ja zawsze byłam na nie, jeśli chodzi o gadanie: „Ach, jaka ta książka jest cudowna! Wszyscy muszą ją przeczytać!”. Ale stwierdziłam, że skoro wszyscy mówią, że ten Mróz to taki fajny autor, to i ja powinnam się z nim zapoznać.

 

Tytuł: Kasacja
Cykl: Joanna Chyłka (tom 1)
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Kordian Oryński zostaje aplikantem w znanej kancelarii Żelazny & McVay. Jego patronką jest Joanna Chyłka, czyli bezuczuciowa, zimna „suka”. Oboje muszą obronić swojego klienta, Piotra Langera Juniora, który został oskarżony o popełnienie morderstwa dwóch osób.
Kordian, który zyskuje ksywkę Zordon, zaczyna węszyć, jakby tu uratować tego mężczyznę, ale po drodze dane jest mu napotkać wiele trudności.

Joanna Chyłka wzbudziła we mnie sympatię już od samego początku. Jest kobietą zdecydowaną, niezależną i z całą pewnością taką, która nie da sobie w kaszę dmuchać.

Kordian z kolei skojarzył mi się z „ciapkiem”, który nic nie umie zrobić sam i wiecznie potrzebuje wsparcia. Na szczęście moje przemyślenia były błędne, bo tzw. Zordon stał się osobnikiem odważnym i silnym, więc to zdecydowanie plus.

Myślałam, że Kasacja okaże się kolejnym schematycznym kryminałem niesłusznie promowanym przez media, ale przyznaję, że mile się zaskoczyłam. Remigiusz Mróz pokazał, na co go stać i udowodnił, że „Polak potrafi”.

Historia, a właściwie współpraca Zordona i Chyłki, zaintrygowała mnie i jestem bardzo ciekawa kolejnych książek z tego cyklu. Z całą pewnością wiem, że z wielką chęcią sięgnę po kolejne tomy, tylko po to, żeby znów zobaczyć, co słychać u Aśki (ale pamiętajcie, że ona nie lubi, jak się tak do niej mówi) i Kordianka. 

Podsumowanie:
Kryminał, a właściwie thriller prawniczy to prawdziwy majstersztyk, a w wykonaniu Remigiusza Mroza? Czysta perfekcja. Pomimo, że początek nie zapowiadał się zbytnio optymistycznie, to później kartki same się przewijały. Polecam gorąco!

 

Zapraszamy także do przeczytania recenzji Kasacji autorstwa innych redaktorów – Patrycji Trzcionkowskiej i Mariusza Majchrzaka.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia