Sierpień 2018 r. w wydawnictwie Feeria

W sierpniu w wydawnictwie Feeria opublikowana została najnowsza książka znanej pisarki Kasie West, czyli Słuchaj swojego serca, lekka pozycja idealna na koniec wakacji.

 

 

 

 

 

Tytuł: Słuchaj swojego serca

Autor: Kasie West
Gatunek: literatura młodzieżowa
Liczba stron: 376
Data premiery: 1 sierpnia 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

Rozmawianie z innymi ludźmi nie jest ulubioną czynnością Kate. Dziewczyna zdecydowanie bardziej woli spędzać czas na jeziorem, prażąc się w świetle słońca i samotności. Kiedy jej najlepsza przyjaciółka Alana przekonuje ją do dołączenia do zespołu tworzącego licealny podcast, Kate nie spodziewa się, że zostanie wybrana na jego przewodniczącą. Teraz będzie musiała odbierać telefony i udzielać rad na antenie? Niemożliwe.

Lecz ku zaskoczeniu Kate, okazuje się w tym całkiem dobra. Pewnego dnia dziewczyna odbiera telefon on anonimowego chłopaka, proszącego ją o radę w sprawie jego sekretnej miłości. Kate jest niemal pewna, że jej rozmówca to przystojny Diego Martinez, a jeszcze pewniejsza, że dziewczyna, o której mowa, to Alana. Nastolatka bardzo się cieszy ze szczęścia przyjaciółki, dopóki sama nie zacznie czegoś czuć do chłopaka. Kate odkrywa, że o ile dzielenie się swoją mądrością z innymi jest łatwe, stosowanie rad w realnym życiu jest trudniejsze…

Najnowsza powieść Kasie West po raz kolejny uszczęśliwi jej fanki, gdyż trzyma poziom właściwy dla innych książek tej autorki. Bohaterami są, jak zawsze, nastolatkowie, ale w Słuchaj swojego serca wydają się nieco dojrzalsi niż w pozostałych dziełach West. Zmagają się z typowymi dla młodzieży problemami, dzięki czemu czytelnicy z łatwością będą się z nimi identyfikowali. Najlepsze w tej książce jest jednak zręczne unikanie przez pisarkę schematów literatury młodzieżowej. Owszem, mamy tutaj miłosny trójkąt, ale został on tak dobrze poprowadzony, że nie przyprawia o mdłości, jak to zwykle bywa. West ładnie nakreśliła także dziewczęcą przyjaźń, więc nie znajdziecie tutaj oklepanego wątku skłócenia przyjaciółek o chłopaka. Owszem, można narzekać, że powieść niczym się nie wyróżnia, ale jako lekka pozycja na koniec lata sprawa się idealnie.

Leave a commentSubskrybuj przez e-mail!

Wprowadź swój adres e-mail, aby zaprenumerować artykuły naszej redakcji i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach przez e-mail.

Join 13 other subscribers

Czytaj pierwszy!

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

Rekomendacje czytelników

© 2017 Redakcja Essentia